Słonie na wysypisku śmieci. Zdjęcie podbiło serca jurorów

Słonie na wysypisku śmieci. Zdjęcie podbiło serca jurorów
Źródło zdjęć: © © Tilaxan Tharmapalan / Royal Society of Biology
Marcin Watemborski

13.10.2020 09:35, aktual.: 13.10.2020 11:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Konkurs fotograficzny Royal Society of Biology został rozwiązany. Zdjęcie, które go wygrało łapie za serce i poważnie daje do myślenia. Widok majestatycznych zwierząt na wysypisku jest bardzo smutny.

Temat tegorocznego konkursu Royal Society of Biology (Królewskiego Towarzystwa Biologicznego, przyp. red.) brzmiał "Nasz zmieniający się świat". Fotografowie z całego świata wysyłali zdjęcia, pokazujące zmiany ekosystemów, które zdecydowanie nagłaśniają temat ochrony środowiska.

Zwycięzcą został Tilaxan Tharmapalan ze Sri Lanki, który ukazał stado słoni żerujących na wysypisku śmieci. To miejsce jest zlokalizowane niedaleko rezerwatu dzikiej przyrody. Mimo tego, że obecnie jest to zakazane, to istniejące wysypisko wciąż straszy. Jurorzy zwrócili uwagę, że to zdjęcie jest przypomnieniem, jak bardzo człowiek niszczy naturalne środowisko, co ma wpływ na całą przyrodę.

Obraz
© © Ashwin Geerthan / Royal Society of Biology

Nagroda za najlepsze zdjęcie wśród młodych fotografów trafiła do 14-letniego Ashwina Geerthana. Przedstawił on kadr, na którym zobaczymy siedzące na tyczkach rybackich kormorany. Fotograf wspomina w opisie zdjęcia, że ptaki zawsze czatują w okolicy sieci i nurkują, gdy tylko zobaczą ryby. Pokazuje to, jak kormorany przystosowały się do zmian środowiska i korzystają ze stworzonego przez ludzi rozwiązania.

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie RSB.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)