SLR Magic HyperPrime CINE 50 mm f/0,95 - nadchodzi nowa superjasna stałka

SLR Magic HyperPrime CINE 50mm f/0,95
SLR Magic HyperPrime CINE 50mm f/0,95
Piotr Dopart

02.01.2012 09:27, aktual.: 26.07.2022 20:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pochodząca z Hongkongu firma SLR Magic ogłosiła, że pracuje nad niezwykle jasnym obiektywem HyperPrime CINE 50 mm, który charakteryzował się będzie otworem względnym o wartości f/0,95. Szkło pojawi się na rynku najpierw w wersji z bagnetem Leica M.

Jak sama nazwa wskazuje, to wyspecjalizowane szkło przeznaczone jest przede wszystkim do nagrywania wideo, pozwala na osiąganie dobrych wyników przy słabym świetle i małej głębi, więc wybór pierwotnego bagnetu może być nieco zastanawiający. Szkło ma jednak dawać się łatwo przystosować do użytku z aparatami wyposażonymi w zapięcia Sony E i M4/3.

Obiektyw SLR Magic HyperPrime CINE 50 mm f/0,95 oferował będzie pokrycie całej powierzchni sensora małoobrazkowego. Organizacja 12 elementów w 7 grupach optycznych ma pozwalać na optymalizację pracy przy w pełni otwartej przysłonie. Minimalna odległość ostrzenia wynosiła będzie 70 cm od przedniej soczewki.

SLR Magic HyperPrime CINE 50mm f/0,95
SLR Magic HyperPrime CINE 50mm f/0,95

Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie cena detaliczna, można jednak obstawiać z dużą dokładnością, wnioskując po analogicznym obiektywie konkurencji, czyli Noktor 50 mm f/0.95 HyperPrime. Nie byłoby zresztą niespodzianką, gdyby szkła różniły się wyłącznie marką...

Szkło trafić ma do sprzedaży we wrześniu bieżącego roku - jeśli ktoś będzie chciał potestować przed zakupem, możliwość taka będzie przy stoisku SLR Magic na targach Photokina w Kolonii.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)