SLR Magic zapowiada nową linię obiektywów anamorficznych

SLR Magic zapowiada nową linię obiektywów anamorficznych

SLR Magic zapowiada nową linię obiektywów anamorficznych
Marcin Watemborski
10.02.2016 08:45, aktualizacja: 26.07.2022 19:18

Firma SLR Magic, która produkuje budżetowe rozwiązania dla filmowców, zapowiedziała nowy zestaw anamorficznych obiektywów filmowych z różnymi mocowaniami. Zobaczcie co kryją w sobie nowe obiektywy.

Obiektywy anamorficzne są wykorzystywane przez filmowców, by stworzyć szeroki obraz, który jednoznacznie kojarzy się z kinem. Jest to osiągane przez poziome ściśnięcie klatki na matrycy lub błonie światłoczułej.

Po rozprężeniu obrazu zamkniętego w klatce osiągamy panoramiczny stosunek boków np. z klatki 16:9 możemy wycisnąć 2.35:1. Dokonuje się tego przez zamontowanie specjalnego obiektywu na projektorze lub obróbkę w programie do edycji wideo.

Wielu filmowców osiąga efekt anamorficzny przez ścięcie kadru z góry i dołu do odpowiedniego stosunku boków, ale jakby nie patrzeć jest to destrukcyjne dla rozdzielczości obrazu – w końcu usuwamy w ten sposób masę informacji. Ten zabieg nie odda magii kina, która tkwi w poziomych flarach oraz rozciągniętym na boki bokehu.

Linia Anamorphot-Cine zawiera 3 nowe obiektywy: 35 mm T2.4, 50 mm T2.8 oraz 70 mm T4 – każdy z nich może zostać przystosowany do mocowań: Canon EF, Nikon F, Mikro 4/2 oraz Sony E. Mnożnik kompresji obrazu dla nich wynosi 1.33x, dzięki czemu osiągniemy stosunek boków 2.35:1 przy nagrywaniu klatki 16:9.

Nowe obiektywy zostaną przedstawione na BVE Expo w Londynie, w dniach 23-25 lutego 2016. Ceny jeszcze nie zostały podane.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)