Ślubna sesja w plenerze. Ciekawe miejsca na Warmii i Mazurach

Ślubna sesja w plenerze. Ciekawe miejsca na Warmii i Mazurach

Źródło zdjęć: © Licencjodawca
16.04.2024 15:59, aktualizacja: 16.04.2024 16:24

Profesjonalna sesja zdjęciowa w plenerze to nieodłączny element świętowania ślubu i wesela. Dostarcza jednej z najpiękniejszych pamiątek z tego ważnego dnia – zdjęć wykonanych w przepięknych, malowniczych miejscach. Tych z kolei zdecydowanie nie brakuje na Warmii i Mazurach – w regionie, który słynie nie tylko z licznych, malowniczo położonych jezior, ale także z wielu innych atrakcji, z których wiele może stać się idealnym tłem dla ślubnych fotografii. Które z nich szczególnie warto polecić na sesję ślubną w plenerze?

Ślubne fotografie z mazurską przyrodą w tle

Warmia i Mazury słyną z wielu przepięknych pod względem przyrodniczym miejsc. Pary młode, które kochają naturalne klimaty, poczują się tu wyśmienicie! Ślubną sesję w plenerze można zorganizować m. in. na terenie jednego z rezerwatów przyrody. Świetnie sprawdzi się tu Rezerwat Źródła Łyny, który zachwyca pięknem swojej przyrody, licznymi, malowniczymi trasami turystycznymi, a także spokojem – planując wizytę w tym miejscu, możemy mieć pewność, że nie napotkamy na swojej drodze tłumów turystów. Rezerwat leży niedaleko Nidzicy i jest pełny przepięknych miejsc. Pamiątkowe zdjęcia można wykonać w leśnej scenerii, nad brzegiem rzeki, a także na zielonych łąkach.

W Olsztynie znajduje się natomiast największy las miejski w całej Europie. To kolejne miejsce, które można wybrać na tło swoich ślubnych fotografii. Las mieści się w mieście i zajmuje blisko 16% jego całkowitej powierzchni. W jego drzewostanie dominują sosny, z których wiele liczy sobie ponad 100 lat. To zdecydowanie jedno z piękniejszych pod względem przyrodniczym miejsc na mapie Warmii i Mazur, w którym można znaleźć chwilę wytchnienia i odpoczynku od miejskiego zgiełku. Ten potencjał warto wykorzystać do ślubnych zdjęć, zwłaszcza jeśli para na co dzień mieszka w Olsztynie lub w okolicach.

W pobliżu Nowego Kawkowa znajdziemy natomiast kolejne, niezwykle malownicze miejsce, które idealnie sprawdzi się na plener ślubny dla tych par, które planują swoje zamążpójście w okresie od czerwca do października. Na ten czas przypada bowiem pora kwitnienia przepięknie pachnącej, fioletowej lawendy, której największe w Polsce pola znajdują się właśnie w Nowym Kawkowie. To miejsce, w którym można poczuć się niczym we francuskiej Prowansji bez wyjeżdżania za granicę!

© Licencjodawca

Plener ślubny z mazurską architekturą w tle

Warmia i Mazury słyną nie tylko z przepięknych pod względem przyrodniczym miejsc, ale także z licznych zabytków architektonicznych. Te z kolei również mogą stanowić efektowne, ciekawe tło dla ślubnej sesji w plenerze. Pierwszym miejscem, które warto odwiedzić w regionie, jest miejscowość Kruklanki. Tuż obok niej znajdują się bowiem ruiny mostu kolejowego "Grądy Kruklenieckie", który w czasach swojej świetności był najdłuższym mostem na całych Mazurach. Jego otoczone zielenią ruiny prezentują się niesamowicie i stanowią ciekawe, nietypowe tło dla ślubnych zdjęć. To jednak jeszcze nie wszystko!

Warto wybrać się także do pobliskiej Puszczy Boreckiej, która również świetnie sprawdzi się jako miejsce na ślubną sesję w plenerze. Otaczające ją tereny są na tyle atrakcyjne, że zdecydowanie warto spędzić w nich więcej czasu, co można uczynić chociażby rezerwując zakwaterowanie w gminie Kruklanki w Nocowanie.pl – na największym polskim portalu turystycznym z rezerwacjami online.

Kolejną architektoniczną perełką regionu jest Kanał Mazurski ze śluzą w Leśniewie Górnym. Cały kanał liczy sobie 51 km długości, a jego zadaniem było połączenie ze sobą Wielkich Jezior Mazurskich. Realizację całego przedsięwzięcia przerwał jednak wybuch wojny – najpierw I a później II wojny światowej. W efekcie, Kanał Mazurski nigdy nie został oddany do użytkowania, pomimo tego, że ukończono go w 90%. Dziś jest głownie atrakcją turystyczną, a jego charakterystyczna architektura przyciąga do siebie także pary młode, które poszukują oryginalnego tła dla swoich ślubnych fotografii.

Inna, nie mniej interesująca ciekawostka architektoniczna znajduje się natomiast na terenie Parku w Sztynorcie. Jest to 18-hektarowy park, pełny przepięknych zakątków, zabytkowych budowli z herbaciarnią wzorowaną na antycznej świątyni na czele, a także… wielkim, kamiennym Buddą. Park w Sztynorcie to zdecydowanie jedno z piękniejszych miejsc na Warmii i Mazurach, które z pewnością świetnie sprawdzi się na ślubny plener.

Źródło artykułu:nocowanie.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)