Słupy światła podczas lodowej mgły - to rzadkie zjawisko jest przepiękne

Słupy światła podczas lodowej mgły - to rzadkie zjawisko jest przepiękne18.12.2018 11:29
Słupy światła podczas lodowej mgły - to rzadkie zjawisko jest przepiękne
Źródło zdjęć: © © Tom Prudy / [Twitter](https://twitter.com/TomPurdyWI/status/1071946562144796672)
Monika Homan

Niska temperatura, bezwietrzna noc, wysokie ciśnienie atmosferyczne, odpowiednie światło i sporo szczęścia - to wszystko jest potrzebne, żeby zobaczyć rzadkie zjawisko, jakim są słupy świetlne. W miniony weekend mogli je oglądać mieszkańcy Beloit w stanie Wisconsin.

W minionym tygodniu mieszkańcy miasta Beloit w Stanach Zjednoczonych mogli podziwiać rzadkie zjawisko świetlne. Za sprawą lodowej mgły, kiedy kryształki lodu zawieszone w powietrzu załamują światło, powstały świetlne słupy.

Zjawisko to występuje tylko podczas dużych mrozów i wysokiego ciśnienia atmosferycznego. Nawet lekki wiatr może rozproszyć lodową mgłę. Ze względu na warunki, jakie muszą zostać spełnione, jest to dość rzadkie zjawisko.

Występowanie słupów świetlnych to świetna okazja, żeby zrobić piękne nocne zdjęcia w przestrzeni miejskiej. Mnogość kolorów oświetlenia powoduje, że nad miastem pojawiają się wielobarwne smugi.

Zobaczcie słupy świetlne, które udało się uchwycić fotografom w różnych częściach świata. To kolejny dowód na to, że zimą nie warto rozstawać się z aparatem.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)