Słynne zdjęcia zrekonstruowane w studio

Słynne zdjęcia zrekonstruowane w studio

Jojakim Cortis i Adrian Sonderegger do swoich rekonstrukcji wykorzystują modele kupione w sklepie i swoje zdolności w majsterkowaniu, tworząc wiele elementów ręcznie z takich materiałów jak np. wata. Ich fotografie są jednocześnie zabawne i poruszające.
Jojakim Cortis i Adrian Sonderegger do swoich rekonstrukcji wykorzystują modele kupione w sklepie i swoje zdolności w majsterkowaniu, tworząc wiele elementów ręcznie z takich materiałów jak np. wata. Ich fotografie są jednocześnie zabawne i poruszające.
Źródło zdjęć: © © Jojakim Cortis / Adrian Sonderegger / [www.ohnetitel.ch](http://www.ohnetitel.ch) oryginał Sam Shere, 1937
Marcin Falana
13.02.2015 08:12, aktualizacja: 13.02.2015 09:12

Jojakim Cortis i Adrian Sonderegger to szwajcarscy artyści, którzy postanowili odtworzyć jedne z najsłynniejszych zdjęć w historii.

Potwór z Loch Ness wykonany z czarnego kartonu może śmieszyć jednak makieta płonącego World Trade Center wzbudza zupełnie inne emocje.
Potwór z Loch Ness wykonany z czarnego kartonu może śmieszyć jednak makieta płonącego World Trade Center wzbudza zupełnie inne emocje.© © Jojakim Cortis / Adrian Sonderegger / [www.ohnetitel.ch](http://www.ohnetitel.ch) oryginał Marmaduke Wetherell, 1934
Zadziwiające jest to jak dokładnie zostały odtworzone zdjęcia. Płonący Hindenburg z makiety robi nie mniejsze wrażenie niż oryginalne zdjęcie Sama Shere z 1937 roku. Rekonstrukcja słynnego zdjęcia Ernesta Brooksa ukazująca sylwetki żołnierzy jest wykona wręcz idealnie.
Zadziwiające jest to jak dokładnie zostały odtworzone zdjęcia. Płonący Hindenburg z makiety robi nie mniejsze wrażenie niż oryginalne zdjęcie Sama Shere z 1937 roku. Rekonstrukcja słynnego zdjęcia Ernesta Brooksa ukazująca sylwetki żołnierzy jest wykona wręcz idealnie.© © Jojakim Cortis / Adrian Sonderegger / [www.ohnetitel.ch](http://www.ohnetitel.ch) oryginał Ernest Brooks, 1917
Realizm zdjęć jest otoczony ramką studyjnej aranżacji, która dodaje wszystkiemu trochę absurdu, przecież te obrazy są ikonami rzeczywistości, fotograficznymi archetypami.
Realizm zdjęć jest otoczony ramką studyjnej aranżacji, która dodaje wszystkiemu trochę absurdu, przecież te obrazy są ikonami rzeczywistości, fotograficznymi archetypami.© © Jojakim Cortis / Adrian Sonderegger / [www.ohnetitel.ch](http://www.ohnetitel.ch) oryginał Sean Adair, 2001
Obraz
© © Jojakim Cortis / Adrian Sonderegger / [www.ohnetitel.ch](http://www.ohnetitel.ch) oryginał Andreas Gursky, 1999
Obraz
© © Jojakim Cortis / Adrian Sonderegger / [www.ohnetitel.ch](http://www.ohnetitel.ch) oryginał Ludwig Wegmann, 1972
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)