Smartfon jak cytryna, czyli co można wycisnąć z aparatów w słuchawce? Część II

Smartfon jak cytryna, czyli co można wycisnąć z aparatów w słuchawce? Część II

Smartfon jak cytryna, czyli co można wycisnąć z aparatów w słuchawce? Część II
Joanna Frota Kurkowska
25.07.2014 02:24, aktualizacja: 26.07.2022 19:52

Dziś kolejna odsłona cyklu, który dzięki Wam ponownie zagości na naszych łamach. Postanowiłam po raz kolejny przybliżyć Wam ciekawe przykłady na kreatywne zdjęcia z waszych smartfonów. Będą samochody, architektura, rowery, a nawet superbohater!

Obraz
© © http://instagram.com/northernlightz_

Czasem do ciekawego zdjęcia wystarczy ciekawa perspektywa. Powyżej nietypowy przykład sfotografowania ściany budynku.

Obraz
© © http://instagram.com/kb__bk

W tym przypadku, oprócz dobrze wykorzystanej znajomości geometrii, użytkownik kb__bk bardzo dobrze dopasował do całości padające na budynek światło.

Obraz
© © http://instagram.com/frotograf

Może zamiast fotografować buty i nadużywać hashtaga #fromwhereistand warto spojrzeć w górę i przyprawić wszystko ciekawymi filtrami z Afterlight?

Obraz
© © http://instagram.com/jachymjerzy

Podwójna ekspozycja nie jest niczym nowym, a na smartfony istnieje wiele aplikacji pozwalających na taką modyfikację m.in. jedna z opcji w Hipstamaticu czy Diana App.

Obraz
© © http://instagram.com/zookarmnik

Fotografia koncertowa tworzona przy pomocy smartfonów ma potencjał. Nie trzeba stać 30 centymetrów od wykonawcy żeby zrobić intrygującą fotografię. Tajemnicza mgła, specyficzne oświetlenie powodują, że Darkside sfotografowany przez Zookarmnik zaciekawia nie tylko muzycznie.

Obraz
© © http://instagram.com/feelbeats_

Szukasz oryginalnego pomysłu na selfie? Użytkownik feelbeats_ nie tylko sfotografował siebie, ale dzięki zaawansowanej obróbce na fotografii umieścił siebie na zdjęciu aż trzy razy. Wszystko to za pomocą appki Photoshop Touch.

Obraz
© © http://instagram.com/frotograf

Aparat w iPhonie ma wiele wad. Słabiej niż lustrzanki radzi sobie z robieniem zdjęć pod słońce i momentami tworzy nienaturalne bliki. To wszystko, odpowiednio wykorzystane potrafi wypaść dość niesamowicie, szczególnie w fotografii portretowej.

Obraz
© © http://instagram.com/zaduzoslow

Zadużosłów bardzo lubi fotografować wszystko to co dzieje się na ulicy i na ulicznych witrynach. Jego ulubionym programem jest Snapseed, wykorzystany w tym przypadku do konwersji zdjęcia na czarno-białe oraz zaaplikowania opcji HDR.

Obraz
© © http://instagram.com/iamadamiak

[Iamadamiak](http://© http://instagram.com/iamadamiak) fotografuje modele samochodów, które "udają" prawdziwe fury. Ciekawa perspektywa i kolory zdecydowanie przykuwają wzrok.

Obraz
© © http://instagram.com/frotograf

Zamiast sfotografować reklamę Spider Mana normalnie, postanowiłam nadać bohaterowi Marvela trochę powagi. Sfotografowanie całości lekko z dołu i uchwycenie na pierwszym planie Człowieka Pająka na tle wieżowca spowodowało, że postać nabrała majestatu a oglądający ma wrażenie jakby Spiey został żywcem przeniesiony z Nowego Jorku do Warszawy. Na koniec całość została potraktowana filtrem Vsco Cam, aby zdjęcie wyglądało bardziej filmowo.

Obraz
© © http://instagram.com/iamszadowiak

Stylizacja na stare, prześwietlone zdjęcie to jedna z opcji w których Snapseed sprawdza się najlepiej. Tu próba "postarzenia" smartfonowej fotografii w wykonaniu iamszadowiak.

Obraz
© © http://instagram.com/iamszadowiak

Czasem zamiast na całość warto skupić się na jednej części lub detalu oraz na nietypowym podejściu do ogranego już tematu. Do tego dodajmy "magic hour" i rowery. Od razu tak banalne ujęcie jak zachód słońca nabiera kolorytu!

Obraz
© © http://instagram.com/frotograf

Abstrakcyjne zdjęcia z galerii handlowych? Wystarczy Hipstamatic i odpowiednio dobrany film. Zgadlibyście, że jest to zdjęcie mężczyzny zjeżdżającego po ruchomych schodach?

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)