„Smartfonowy Zawrót Głowy” - premiera książki Jacka Boneckiego na Warszawskich Targach Książki

„Smartfonowy Zawrót Głowy” - premiera książki Jacka Boneckiego na Warszawskich Targach Książki20.05.2016 21:05
„Smartfonowy Zawrót Głowy” - premiera książki Jacka Boneckiego na Warszawskich Targach Książki
Marcin Falana

Smartfony mają coraz większe możliwości fotograficzne i można nimi wykonać naprawdę rewelacyjne zdjęcia. Jak to zrobić podpowiada w swojej książce Jacek Bonecki. Podczas Warszawskich Targów Książki na Stadionie Narodowym swoją premierę ma właśnie najnowsza książka tego fotografa i podróżnika - „Smartfonowy Zawrót Głowy”.

„Smartfonowy Zawrót Głowy” to druga część książki „Jak fotografować  smartfonem”, w której znajdziecie najnowsze zdjęcia, ale także filmy video, dołączone do książki w ramach aplikacji TAP2C. Czytelnik poza treścią, która znajduje się w książce otrzymuje gratis setki zdjęć i filmy, a dodatkowo raz w roku w Światowym Dniu Fotografii książka jest aktualizowana o nowe treści na tablet i smartfon.

420749109813839931

Podczas premiery LG G4 otrzymałem pierwszą część - „Jak fotografować  smartfonem”, którą oczywiście przejrzałem uważnie i muszę przyznać, że Jacek Bonecki w przystępny sposób przybliża fotografowanie urządzeniami mobilnymi i pokazuje jak wycisnąć z nich więcej.

To świetny pomysł dla początkujących, ale aspirujących fotografów mobilnych, którzy chcą poprawić swój warsztat. „Smartfonowy zawrót głowy. Foto i wideo w wersji smart” udowadnia, że urządzenia te kryją w sobie ogromny potencjał i zdradza, jak go wykorzystać.

Jacek Bonecki przygląda się także nowym fotograficznym zjawiskom, które rozpowszechniły się dzięki smartfonom – m.in. robieniu zdjęć jedzenia czy tzw. „selfie”, czyli autoportretów. Dzieli się z Czytelnikami wiedzą, w jaki sposób stworzyć niepowtarzalny i realistyczny fotoreportaż oraz jak fotografować detale, a jak pejzaże. Obszerny rozdział poświęca również filmowaniu smartfonem, które podobnie jak robienie zdjęć, wymaga odpowiednich możliwości technicznych, chęci, zaangażowania i wypracowanego warsztatu twórcy.

Jakek Bonecki to fotograf i podróżnik, któremu nie straszne żadne fotograficzne zadanie. Co więcej może je wykonać dowolnym aparatem, a nawet smartfonem. Podczas swojej fotograficznej kariery relacjonował kilkakrotnie Rajd Dakar.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)