Adobe Lightroom - jak obrobić jedno zdjęcie na kilka sposobów nie tracąc ustawień? [wideoporadnik]

Adobe Lightroom - jak obrobić jedno zdjęcie na kilka sposobów nie tracąc ustawień? [wideoporadnik]

Adobe Lightroom - jak obrobić jedno zdjęcie na kilka sposobów nie tracąc ustawień? [wideoporadnik]
Jakub Kaźmierczyk
16.10.2014 12:56, aktualizacja: 06.11.2014 14:46

Czasem jedno zdjęcie chcemy obrobić na kilka sposobów. Jak to zrobić nie tracąc przy tym poprzednich ustawień? Pomogą snapshoty i wirtualne kopie. W dzisiejszym poradniku pokazuję, jak wykorzystać je w codziennej pracy w Lightroomie.

Czasem zdarza się, że jedno zdjęcie chcemy obrobić na kilka sposobów, lub nie możemy się zdecydować na jedną, konkretną obróbkę. Niejednokrotnie klienci proszą nas o zdjęcia w kolorze i czerni i bieli. Do tego przydadzą nam się dwa narzędzia w Adobe Lightroom - "Snapshot" i "Wirtualna kopia". Prowadząc ostatnio warsztaty w Opolu o funkcji Snapshot przypomniał mi jeden z uczestników. Wykorzystywałem ją bardzo sporadycznie, ale w wielu wypadkach może nam się bardzo przydać.

Dzięki tytułowym funkcjom możemy przełączać między kolejnymi wersjami zdjęcia i eksportować je. To niesamowicie wygodne narzędzia kiedy nie chcemy utracić poprzednich ustawień. Nie warto zapisywać różnych presetów, bo w przypadku obróbki jednego zdjęcia, zrobimy duży bałagan w bibliotece ustawień predefiniowanych. Ja co prawda rzadko z tego korzystam, ale wynika to ze specyfikacji mojej pracy. A Wy, korzystacie z tych możliwości Lightrooma?

Snapshoty i wirtualne kopie - jak wykorzystać je w codziennej pracy

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)