Adobe Lightroom - jak obrobić jedno zdjęcie na kilka sposobów nie tracąc ustawień? [wideoporadnik]

Adobe Lightroom - jak obrobić jedno zdjęcie na kilka sposobów nie tracąc ustawień? [wideoporadnik]
Jakub Kaźmierczyk

16.10.2014 12:56, aktual.: 06.11.2014 14:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czasem jedno zdjęcie chcemy obrobić na kilka sposobów. Jak to zrobić nie tracąc przy tym poprzednich ustawień? Pomogą snapshoty i wirtualne kopie. W dzisiejszym poradniku pokazuję, jak wykorzystać je w codziennej pracy w Lightroomie.

Czasem zdarza się, że jedno zdjęcie chcemy obrobić na kilka sposobów, lub nie możemy się zdecydować na jedną, konkretną obróbkę. Niejednokrotnie klienci proszą nas o zdjęcia w kolorze i czerni i bieli. Do tego przydadzą nam się dwa narzędzia w Adobe Lightroom - "Snapshot" i "Wirtualna kopia". Prowadząc ostatnio warsztaty w Opolu o funkcji Snapshot przypomniał mi jeden z uczestników. Wykorzystywałem ją bardzo sporadycznie, ale w wielu wypadkach może nam się bardzo przydać.

Dzięki tytułowym funkcjom możemy przełączać między kolejnymi wersjami zdjęcia i eksportować je. To niesamowicie wygodne narzędzia kiedy nie chcemy utracić poprzednich ustawień. Nie warto zapisywać różnych presetów, bo w przypadku obróbki jednego zdjęcia, zrobimy duży bałagan w bibliotece ustawień predefiniowanych. Ja co prawda rzadko z tego korzystam, ale wynika to ze specyfikacji mojej pracy. A Wy, korzystacie z tych możliwości Lightrooma?

Snapshoty i wirtualne kopie - jak wykorzystać je w codziennej pracy

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także