Fotograf uchwycił niesamowite zdjęcia orłów podczas posiłku

Fotograf uchwycił niesamowite zdjęcia orłów podczas posiłku

Fotograf uchwycił niesamowite zdjęcia orłów podczas posiłku
Monika Homan
26.06.2018 09:06, aktualizacja: 26.06.2018 13:00

Polujące, dzikie i drapieżne. Bieliki Amerykańskie podczas żerów są prawdziwą ucztą dla fotografa. Mark Smith miał okazję uczestniczyć w tym spektaklu, a nawet uwiecznić go na zdjęciach. Coś wspaniałego!

Każdy fotograf dzikiej przyrody poczuje dreszczyk emocji na myśl o fotografowaniu bielika amerykańskiego. To wspaniały i majestatyczny ptak. Co powiedzielibyście na fotografowanie grupy takich orłów, w dodatku podczas śniadania?

Taką okazję miał Mark Smith i wykorzystał ją w pełni. Opowiada on o dniu spędzonym na obserwowaniu ptaków podczas żerów. Zabrał swojego Nikona D850 z obiektywem Nikon AF-S 500mm f/4 w okolice Parku Narodowego Olimpic, nad rzekę Hood, która jest żerowiskiem wielu drapieżnych ptaków.

Insane Bald Eagle Bird In Flight FIGHTING Photography with Nikon D850 & 500MM F4

Początkowo Mark fotografował różne ptaki, ale kiedy pojawiły się orły skupił całą uwagę na nich. Jego film to nie tylko niesamowite zdjęcia, ale też wspaniała opowieść. Oczywistym jest, że ten fotograf kocha to, co robi i poświęca się temu w pełni. Ton jego głosu i sposób opowieści zdradzają jego zamiłowanie do tych ptaków. Jednak historia byłaby kompletna nawet wtedy, gdyby Mark nie powiedziałby o niej ani słowa. Zdjęcia mówią same za siebie.

Dzięki filmowi Marka możemy też zaobserwować jak dobrze radzi sobie Nikon D850, jeśli chodzi o autofokus. Na seriach, podczas walki ptaków o zdobycz, każde zdjęcie jest trafione. Nie ma co ukrywać, że w przypadku takich zdjęć sprzęt ma znaczenie, a bez niego nie powstałyby tak wspaniałe ujęcia.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)