"Śniadaniowe" portrety muzycznych gwiazd

"Śniadaniowe" portrety muzycznych gwiazd

John Lennon
John Lennon
Źródło zdjęć: © © Sarah Rosado
Kasia Borek
28.07.2014 17:59, aktualizacja: 26.07.2022 19:52

I wcale nie mowa tutaj o fotografiach gwiazd wykonanych podczas jedzenia przez nie śniadania. A raczej o portretach wykonanych... ze śniadania. Jak pokazuje artystka Sarah Rosado, nawet płatki śniadaniowe mogą stać się inspiracją do powstania niezwykle kreatywnego i ciekawego projektu.

Jak już wcześniej wspomniałam twórczynią projektu jest Sarah Rosado - artystka, a konkretnie ilustratorka i fotograf z Nowego Jorku, która to z pewnością może poszczycić się wyjątkową kreatywnością.

Bowiem pewnego, słonecznego ranka podczas jedzenia śniadania i słuchania Johna Lennona wpadła na pomysł, aby stworzyć portrety gwiazd używając do tego jedynie... płatków śniadaniowych.

Amy Winehouse
Amy Winehouse© © Sarah Rosado
Rihanna
Rihanna© © Sarah Rosado

Tak właśnie zrodził się projekt o nazwie "Celebrity Cereal Portrait". Jak wspomina Sarah proces powstawania portretów wymagał wiele czasu i wysiłku. Nietrudno się domyślić, że tak wierne odzwierciedlenie twarzy muzyków jest niezwykle ciężkim zadaniem.

Freddie Mercury
Freddie Mercury© © Sarah Rosado
Madonna
Madonna© © Sarah Rosado

Jak więc powstają portrety?

Sarah szkicuje portret, następnie kruszy płatki śniadaniowe tak, aby były w odpowiednim rozmiarze i układa je wzdłuż szkicu. Po skończeniu dzieła należy je udokumentować - i tak oto powstaje gotowy projekt.

Michael Jackson
Michael Jackson© © Sarah Rosado
Slash
Slash© © Sarah Rosado

Artystka wspomina, że pomysł wykreowania portretów muzyków zrodził się, "ponieważ muzyka nigdy nie smakowała tak dobrze". Wydaje się, że to stwierdzenie jest idealnym podsumowaniem całego projektu. Bo czy twarz Boba Marleya w takim wydaniu nie jest faktycznie "apetyczna"?

Bob Marley
Bob Marley© © Sarah Rosado
Elvis Presley
Elvis Presley© © Sarah Rosado

Wszystkie prace z projektu "Celebrity Cereal Portrait" (jak również wiele innych) można znaleźć na oficjalnej stronie autorki: www.sr-artwork.com

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)