Sony A9: aktualizacja wprowadza Real-Time Eye AF dla zwierząt oraz interwałometr

Sony A9: aktualizacja wprowadza Real-Time Eye AF dla zwierząt oraz interwałometr
Marcin Watemborski

24.09.2019 12:55, aktual.: 26.07.2022 15:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sony składa kolejny ukłon w stronę profesjonalnych fotografów. Tym razem funkcje, które znamy już z innych modeli, trafiają do flagowego Sony A9, przeznaczonego dla fotoreporterów.

Nowa wersja oprogramowania – 6.00 – jest już dostępna do pobrania. Wprowadza do pełnoklatkowego bezlusterkowca Sony A9 2 ważne opcje – Real-Time Eye AF do wykrywania i śledzenia oczu zwierząt oraz interwałometr. Dodatkowym usprawnieniem jest zgodność z pilotem zdalnego sterowania RMT-P1BT.

Pierwsza z funkcji sprawia, że korpus Sony A9 jest wyposażony w kompletną funkcjonalność technologii Real-Time Eye AF – zarówno w przypadku wykrywania i śledzenia oczu ludzi, jak i zwierząt. Wszystko odbywa się w czasie rzeczywistym. Druga zmiana w oprogramowaniu układowym pozwala natomiast na fotografowanie interwałowe, co sprawdzi się przy tworzeniu filmów poklatkowych 4K.

Oprócz nowych funkcjonalności, aktualizacja poprawia ogólną stabilność aparatu oraz zmienia menu. Teraz będziecie mogli przypisać jednemu z przycisków funkcję bezpośredniego otwierania karty ”My Menu”. Pojawiła się również możliwość zmiany koloru ramki AF – kolor zielony będzie można zamienić czerwonym lub szarym.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)