Sony Alfa A850 z matrycą 24,6 megapiksela

Sony A850
Sony A850
Mateusz Gołąb

28.08.2009 07:00, aktual.: 02.08.2022 10:19

Już oficjalnie możemy zaprezentować drugi, pełnoklatkowy model lustrzanki od Sony - A850. Ma on tak wielką i napchaną pikselami matrycę CMOS, ze Sony zdecydowało się na zaprzężenie do pracy aż dwóch swoich procesorów obrazu BIONZ. Co ma zapewniać obniżony poziom szumów na zdjęciach. Zobaczymy.

Szumami zajmują się dwa wspomniane procesory obrazu, a sam proces redukcji szumów jest dwuetapowy na poziomie analogowym i cyfrowym. Maksymalna czułość matrycy to ISO 6400 przy rozszerzonym zakresie czułości. Obraz możemy oglądać w jasnym wizjerze, który obejmuje 98% powierzchni kadru. A jeśli wolicie na ekranie, to do dyspozycji macie 3-calowy LCD Xtra Fine o wysokim kontraście - tyle, że nie w trybie LiveView.

Sony A850
Sony A850

Autofokus ma 9 punktów ustawiania ostrości wspomaganych przez 10 dodatkowych. Funkcja zaawansowanego podglądu (Inteligent Preview) oferuje użytkownikom większą kontrolę, prezentując ustawienia naświetlenia, balansu bieli i optymalizacji zakresu dynamiki obrazu (DRO) przed wykonaniem zdjęcia. Okazuje się ona bezcenna przy komponowaniu złożonych scen, oświetlonych wieloma źródłami światła o różnej temperaturze barwowej.

Naciśnięcie przycisku funkcyjnego Fn przełącza wyświetlanie w tryb szybkiej nawigacji, co pozwala jedną ręką wygodnie ustawiać najważniejsze parametry zdjęć. W górnej części obudowy urządzenia znajduje się dodatkowy podświetlany panel LCD, który prezentuje najważniejsze ustawienia, nawet gdy główny wyświetlacz LCD jest wyłączony.

Sony A850
Sony A850

Korpus A850 wyposażono w system stabilizacji obrazu SteadyShot INSIDE. Zapewnia on kompensację drgań i wydłużenie czasu migawki o maksymalnie 4 stopnie EV dla wszystkich zgodnych obiektywów.

Szkielet modelu A850 wykonano z aluminium o dużej wytrzymałości, a korpus ze stopów magnezu. Gumowe uszczelki chronią wizjer, gniazda na karty pamięci, przyciski kontrolne i inne kluczowe części aparatu przed kurzem i wilgocią. Podwójny system chroniący powierzchnię pełnoklatkowej matrycy przed kurzem utrudnia natomiast wnikanie zanieczyszczeń w korpus lustrzanki podczas zmiany obiektywu.

Sony Alfa A850 dostępna będzie od września w cenie około 8000 zł.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)