Sony Bloggie Touch - zdjęcia, filmy i panoramy 360 stopni w jednym

Sony Bloggie Touch - zdjęcia, filmy i panoramy 360 stopni w jednym

Sony Bloggie Touch - zdjęcia, filmy i panoramy 360 stopni w jednym
Mateusz Gołąb
02.09.2010 06:38, aktualizacja: 01.08.2022 15:08

Nowy produkt Sony trudno nazwać po prostu kompaktowym aparatem fotograficznym, chociaż sama firma go tak nazywa, a zdjęcia przecież też robi. To Sony HD Bloggie Touch - kolejna odmiana "społecznościowego" urządzenia łączącego aparat fotograficzny i kamerę wideo.

HD Bloggie Touch potrafi robić zdjęcia o rozdzielczości 12,8 megapiksela, filmy kręci w Full HD (1920 x 1080 pikseli). Bardzo przyjemnym dodatkiem jest na pewno możliwość filmowania w trybie 360 Video, duży, dotykowy ekran LCD o przekątnej 7,6 cm (3 cale) z nowym menu, chowane w obudowę złącze USB wraz z wewnętrznym (czyli zapisanym w pamięci aparatu) oprogramowaniem Bloggie.

Obraz

Urządzenie różni się od wcześniejszych wersji - ma zaokrągloną, smukłą obudowę, wykończoną aluminium. Jest dostępny w kilku różnych kolorach - srebrnym, czarnym i różowym. W tylnej części dominuje dotykowy ekran LCD, przez który steruje się również robieniem zdjęć na zasadzie dotknięć.

W środku znajduje się znany przetwornik EXMOR CMOS oraz obiektyw o maksymalnej jasności f/2.8. Oczywiście to urządzenie dla wszystkich jest proste w obsłudze, większość rzeczy robi samo i na pełnym automacie. Warto wspomnieć o trybie makro, który pozwala na robienie zdjęć z odległości ok. 10 cm.

Najefektowniej wygląda możliwość uchwycenia pełnych, 360-stopniowych panoram - zarówno na filmie, jak i na zdjęciach. Jest to możliwe dzięki adapterowi nakładanemu na obiektyw (jest on w komplecie).

Znalazło się również miejsce na 8 GB pamięci, która ma pozwolić na nagranie ok. 4 godzin filmu HD w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli i przy 30 kl./s (ciągłe nagrywanie ograniczone jest do 29 minut).

Niewątpliwie wygodne jest zrzucanie zdjęć i filmów do komputera. Nie ma szans zapomnieć kabelka, bo złącze USB jest w HD Bloggie wbudowane i wysuwane, a oprogramowanie do przeglądania czy przesyłania nagrań i zdjęć do serwisów społecznościowych typu YouTube, Facebook czy Flickr jest nagrane w wewnętrznej pamięci i uruchamia się od razu po podłączeniu HD Bloggie Touch do komputera. Prócz USB do dyspozycji jest również port HDMI.

Sony promuje przy okazji HD Bloggie Touch swój nowy serwis - Sony Personal Space. Trzeba jednak pamiętać, że obecnie jest on dostępny tylko w Wielkiej Brytanii, a w październiku 2010 roku pojawi się we Francji i Niemczech. Ani słowa o polskiej wersji.

Ceny na razie nie znamy, ale nowość trafi do sklepów podobno w listopadzie 2010 roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)