Sony informuje o opóźnieniach w związku z epidemią koronawirusa

Sony informuje o opóźnieniach w związku z epidemią koronawirusa
Marcin Watemborski

05.02.2020 09:48, aktual.: 05.02.2020 10:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koronawirus 2019-nCoV rozprzestrzenia się już nie tylko w Chinach, ale również po Europie i Ameryce. Firma Sony informuje, że w związku z epidemią mogą być opóźnienia w dostawach matryc do różnych urządzeń.

Epidemia koronawirusa 2019-nCoV w Chinach będzie miała wpływ na cały rynek fotograficzny, ponieważ właśnie tam mieszczą się fabryki produkujące podzespoły do wielu urządzeń elektronicznych, w tym matryce światłoczułe do smartfonów oraz bezlusterkowców.

Japoński portal Nikkei informuje o tym, że dyrektor finansowy firmy Sony Hiroki Totoki przyznał się do zaniepokojenia rozprzestrzeniającym się koronawirusem 2019 n-CoV – i to nie tylko ze względów zdrowotnych, ale również biznesowych. W swoim oświadczeniu Totoki zwraca uwagę na wpływ koronawirusa na produkcję podzespołów – firma nie może zagwarantować dostarczenia na czas swoich matryc do innych fabryk.

Obecnie Sony ma ogromne udziały na rynku matryc do smartfonów fotograficznych – jest to aż 70 procent. W przypadku ogólnego rynku sensorów fotograficznych, firma posiada aż 50 procent udziałów. Każde, nawet najmniejsze opóźnienie, będzie dotyczyło wielu marek - nie tylko Sony.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)