Sony inwestuje miliardy i zwiększa produkcję sensorów Exmor i Exmor R

Sony inwestuje miliardy i zwiększa produkcję sensorów Exmor i Exmor R
Mateusz Gołąb

02.09.2010 13:30, aktual.: 01.08.2022 15:08

Interes związany z obrazem i aparatami fotograficznymi rozwija się świetnie. Świadczy o tym chociażby zapowiedź nowej inwestycji firmy Sony, która - według informacji prasowej - zamierza zwiększyć produkcję sensorów CMOS z tylnym podświetleniem oraz tych o większych rozmiarach. W fabrykę wpompowane zostaną ogromne pieniądze.

Chodzi o ok. 40 miliardów jenów (co daje chyba prawie 1,5 miliarda złotych), które zostaną zainwestowane w rozwinięcie produkcji fabryki Sony Semiconductor Kyushu Corporation's Kumamoto Technology Center. Długa nazwa fabryki i wielocyfrowa suma inwestycji przekłada się na zwiększoną produkcję sensorów Exmor i Exmor R.

Z informacji wynika, że w fabryce po zakończeniu inwestycji rozpocznie się masowa produkcja matryc Exmor R (z tylnym podświetleniem) dla telefonów komórkowych oraz kompaktów opierająca się na waflach krzemowych o rozmiarze 300 mm. Jednak to, co nas bardziej interesuje, to zwiększenie produkcji matryc Exmor CMOS z przeznaczeniem do lustrzanek.

Nie powinno to dziwić - Sony ma aktualnie w swojej ofercie sporo aparatów o matrycach większych niż te malutkie ze zwykłych kompaktów, a trzeba zaspokoić jeszcze zapotrzebowanie innych producentów korzystających z sensorów firmy Sony.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)