Sony otwiera osobną firmę, która będzie zajmowała się fotografią

Sony otwiera osobną firmę, która będzie zajmowała się fotografią
Marcin Watemborski

27.03.2020 12:03, aktual.: 26.07.2022 14:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dotychczas w ramach firmy Sony działał Departament Obrazowania Cyfrowego. Niebawem się to zmieni i wspomniany dział będzie częścią osobną firmą w całym holdingu – Sony Electronics Corporation.

Dział Obrazowania Cyfrowego wchodził w skład segmentu Produktów Elektronicznych i Rozwiązań w dotychczasowej strukturze firmy Sony. Producent bezusterkowców i obiektywów poinformował, że od 1 kwietnia 2020 roku będzie to spółka zależna w holdingu Sony o nazwie Sony Electronics Corporation. I nie jest to w żadnym razie prima-aprilisowy żart.

Sony, tworząc nową spółkę, chce ułatwić kwestie organizacyjne wewnątrz całego holdingu. W skład segmentu Produktów Elektronicznych i Rozwiązań w SEC wejdą działy: Obrazowania Cyfrowego, Rozrywki Domowej i Dźwięku oraz Komunikacji Mobilnej. Nie będzie to miało wpływu na działania europejskiej filii.

Kamil Krzywański, PR Manager firmy Sony komentuje sprawę następująco:

Powstanie nowej spółki ma na celu dalszą synergię wszystkich kategorii "Electronics Product & Services”, od telewizorów i domowej rozrywki, przez produkty audio, aparaty, kamery, profesjonalne produkty wideo, aż po smartfony. Dzięki utworzeniu Sony Electronics Corporation struktura biznesowa będzie bardziej ujednolicona i zoptymalizowana. Zmiana nie ma wpływu na funkcjonowanie Sony Europe B.V.
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)