Sony podnosi ceny. Było drogo, a będzie jeszcze drożej

Sony podniesie ceny sprzętu fotgoraficznego o 14 proc. w Japonii.
Sony podniesie ceny sprzętu fotgoraficznego o 14 proc. w Japonii.
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
Marcin Watemborski

26.01.2023 09:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aparaty oraz obiektywy firmy Sony pójdą w górę. Japoński oddział zapowiedział podniesienie cen aż o 14 proc. To znaczna różnica, która może poważnie odbić się na globalnym rynku. Czy my też będziemy musieli niedługo zapłacić więcej?

O tym, że współczesne aparaty bezlusterkowe i obiektywy są drogie, wie każdy, kto kiedykolwiek interesował się tematem. Czasy tanich lustrzanek już dawno minęły i wygląda na to, że bezpowrotnie. Swoje ceny w Japonii podniesie firma Sony, która jest jednym z liderów rynku bezlusterkowców.

Czynników jest wiele, a rosnące ceny dotyczą różnych sprzętów: telewizorów, soundbarów, systemów kina domowego, projektorów, sprzętu audio i innych. W kwestii rynku fotograficznego skoczą koszty aparatów bez wymiennej optyki, bezlusterkowców, obiektywów, profesjonalnych kamer oraz mniej zaawansowanych urządzeń do nagrywania. Krótko mówiąc – praktycznie wszystko pójdzie w górę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jako główne powody wzrostu cen, Sony podaje rosnące ceny materiałów, produkcji oraz dystrybucji sprzętu. Mówimy nie tylko o sprzęcie, który dopiero zostanie rozprowadzony po świecie z Japonii, ale również tym, który już jest w sprzedaży. Od 1 lutego możemy spodziewać się zmian liczb na sklepowych półkach o ok. 14 proc. w Japonii.

Zwróciliśmy się z zapytaniem do polskiego oddziału Sony z prośbą o informację na temat wzrostu cen w naszym kraju. Czekamy na odpowiedź.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)