Sony prezentuje najszybszą i najbardziej wytrzymałą kartę pamięci SD

Sony prezentuje najszybszą i najbardziej wytrzymałą kartę pamięci SD

Sony prezentuje najszybszą i najbardziej wytrzymałą kartę pamięci SD
Monika Homan
28.08.2018 12:01, aktualizacja: 28.08.2018 14:04

Firma Sony ogłosiła wprowadzenie nowych kart SD UHS-II z serii SF-G w wersji TOUGH. Będzie to połączenie największej prędkości odczytu z mocną konstrukcją, która ma zapewnić bezpieczeństwo waszych zdjęć.

Nowe karty pamięci Sony SD UHS-II SF-G TOUGH to najszybsze dotąd karty, które charakteryzują się 18-krotnie większą wytrzymałością na zginanie (180N) i odpornością na upadek z wysokości do 5 metrów.

W związku ze zwiększaniem wydajności nowych aparatów, firma Sony postanowiła wyjść na przeciw rosnącym oczekiwaniom fotografów i prędkość zapisu danych nowej karty sięga 299 MB/s. Spełnia ona wymagania klasy V90, która jest najwyższym standardem prędkości zapisu filmów. Odczyt z karty odbywa się z prędkością 300 MB/s, więc również przesyłanie plików z karty będzie szybsze niż dotychczas.

Obraz

Karty SD UHS-II SF-G TOUGH są zaprojektowane tak, aby zapewnić jak największą ich wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Konstrukcja z jednoczęściowym odlewem, brak żeberek i przełącznika ochrony przed zapisem mają zagwarantować, że karty będą bardziej odporne na zginanie, złamanie czy pęknięcia. Również woda i pył nie są im straszne (standard IPX8 i IP6X).

Dodatkowe programy, takie jak "SD Scan Utility", który służy do weryfikacji stanu karty, czy "File Rescue[x]", który pomaga odzyskać przypadkowo usunięte dane, maja dodatkowo zwiększyć komfort korzystania z nowych nośników.

Karty Sony SD UHS-II SF-G TOUGH maja być dostępne w wersjach o pojemności 32, 64 i 128 GB. W sklepach zobaczymy je w październiku. Niestety nie wiemy jeszcze w jakiej będą cenie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)