Sony E PZ 18-110 mm f/4 G OSS - obiektyw filmowy z elektryczną regulacją ogniskowej

Sony E PZ 18‑110 mm f/4 G OSS - obiektyw filmowy z elektryczną regulacją ogniskowej

Sony E PZ 18-110 mm f/4 G OSS - obiektyw filmowy z elektryczną regulacją ogniskowej
Marcin Watemborski
09.09.2016 07:59, aktualizacja: 10.09.2016 00:36

To szkło zdecydowanie przypadnie do gustu filmowcom pracującym na formacie Super 35 (APS-C). Płynna transfokacja, stabilizacja obrazu w obiektywie oraz uszczelnienia mają zagwarantować dobre efekty.

Sony E PZ 18-110 mm f/4 G OSS to zaawansowany obiektyw dla filmowców z elektryczną regulacją ogniskowej, przeznaczony do aparatów i kamer z sensorem APS-C (Super 35). Ekwiwalent ogniskowych dla pełnej klatki wynosi 27-165 mm, co daje 6,1-krotne powiększenie. 7-listkowa przysłona kołowa, o maksymalnym otworze f/4, pozwoli na uzyskanie płytkiej głębi ostrości oraz stabilnych parametrów ekspozycji.

Obraz

Obiektyw współpracuje z kamerami i aparatami z mocowaniem Sony E. Należy on do rodziny produktów z linii G, co oznacza najwyższą jakość konstrukcyjną oraz świetny obraz. Znajdziemy tu 18 elementów optycznych w 15 grupach, w tym 6 soczewek asferycznych i 3 ze szkła niskodyspersyjnego. Wszystko to po to, by obiektyw sprostał wymaganiom współczesnych standardów wideo i profesjonalnych produkcji 4K.

Obraz

W nowym szkle Sony zastosowało technologię konstrukcji Sony SMO (Smooth Motion Optics), co ma sprawić, że obraz podczas ostrzenia będzie pozbawiony niestabilności kąta widzenia (Focus Breathing), nie wystąpią wahania ostrości przy regulacji ogniskowej, a obiektyw ma zachować stałą długość fizyczną przy zmianie parametrów i ostrzenia. Dodatkowo – silniki obiektywu mają działać bardzo cicho, a pierścienie zoomu, przysłony i ostrości chodzą płynnie, co zapewni duży komfort przy produkcjach wideo.

Obraz

Sony nie zapomniało również o uszczelnieniach tubusu obiektywu. Konstrukcja jest odporna na wilgoć i pył. Wbudowana stabilizacja obrazu Optical SteadyShot pozwoli na zachowanie nieporuszonego obrazu. Szkło jest kompatybilne z telekonwerterami SEL14TC oraz SEL20TC.

Obiektyw będzie dostępny w Europie od grudnia 2016 roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)