Sony RX0 II – mały kompakt premium z zaawansowanymi funkcjami

Sony RX0 II – mały kompakt premium z zaawansowanymi funkcjami

Sony RX0 II – mały kompakt premium z zaawansowanymi funkcjami
Marcin Watemborski
26.03.2019 11:20, aktualizacja: 26.07.2022 15:53

Sony RX0 II to niepozorny, mały aparat, który pozwoli na zrobienie zdjęć wysokiej jakości. Szerokokątny obiektyw Zeiss Tessar sprawdzi się na ulicy oraz przy kręceniu vlogów, a tryb zdjęć seryjnych nie pozwoli uciec żadnej chwili.

Firma Sony pokazała nową wersję swojego malutkiego aparatu o dużych możliwościach. Sony RX0 II to aparat kompaktowy klasy premium, którzy wyglądem i rozmiarami przypomina kamerkę sportową. Jest jednak czymś więcej – naprawdę zaawansowanym aparatem z rozbudowanymi funkcjami.

Obraz

Sercem Sony RX0 II jest procesor BIONZ X oraz 1-calowa matryca o rozdzielczości 15,3 Mpix. Przed nią znajduje się obiektyw Zeiss Tessar T* 24 mm f/4 (ekw. dla 35 mm), który łapie ostrość już od 20 cm. Całość jest zamknięta w wodo i pyłoodpornej obudowie, która przetrwa również uderzenie i zmiażdżenie. Aparat pracuje w zakresie czułości ISO 80 – 12 800.

Obraz

Jedną z zastosowanych nowości jest nagrywanie filmów 4K wewnątrz kompaktowego korpusu. Oprócz tego pojawiły się nowe rozwiązania stabilizujące podczas filmowania oraz odchylany o 180 stopni w gorę i 90 stopni w dół ekran LCD, przystosowany do pacy pod wodą. Elektroniczny stabilizator obrazu redukuje drgania podczas nagrywania z ręki, a jego efekty można jeszcze poprawić dzięki edycji w aplikacji Movie Edit add-on na urządzenia mobilne. W nagrywaniu pomogą profile obrazu oraz krzywa S-Log2 oraz kod czasowy.

Obraz

Sony RX0 II pozwala nagrywać w trybie Super Slow Motion z szybkością do 1000 kl./s. Migawka działa do czasu 1/32 000 sekundy i pozwala zarejestrować aż 16 kl./s. Producent obiecuje, że odwzorowanie barw jest znacznie lepsze niż w poprzedniku. Dodany został również efekt ”gładka skóra”, który zamaskuje niedoskonałości i zmarszczki.

Obraz

Nie zabrakło funkcji Sony Eye AF, która cieszy się uznaniem wśród użytkowników innych modeli. Po wciśnięciu do połowy spustu migawki, aparat będzie ustawiał ostrość na oko fotografowanej osoby. W menu można wybrać priorytet prawego lub lewego oka, tudzież zostawić wybór automatyczny. Sony RX0 II ma wymiary 59 x 40,5 x 35 mm i waży 132 gramy, więc bez problemu zmieści się do kieszeni.

Aparat wraz z uchwytem VCT-SGR1 i wspornikiem trafią do sprzedaży w maju 2019 roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)