Sony tworzy nową spółkę ds. sztucznej inteligencji. To może być przełom

Sony tworzy nową spółkę ds. sztucznej inteligencji. To może być przełom
Justyna Kocur-Czarny

27.11.2019 12:27, aktual.: 26.07.2022 15:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sony intensyfikuje prace nad zastosowaniem mechanicznego uczenia w branży fotograficznej. W tym celu została powołana nowa spółka Sony AI. Za projekty mają być odpowiedzialni najlepsi inżynierowie i programiści z całego świata.

Sony zdaje się wyprzedzać konkurencję na każdym kroku. Na dowód tego, stworzyło właśnie nową spółkę, która będzie odpowiedzialna wyłącznie za prace nad sztuczną inteligencją. Zautomatyzowane operacje są już podstawą systemów wykrywania oka wykorzystywanego w korpusach Sony. Co potrafi sztuczna inteligencja możemy także zobaczyć w programach do obróbki graficznej: chociażby w niedawnych aktualizacjach Adobe czy w programie Skylum Luminar.

Sony AI będzie zrzeszać wszystkich specjalistów Sony z zakresu sztucznej inteligencji: oddziały powstaną w Azji, Stanach Zjednoczonych i w Europie. Nowe rozwiązania mają dotyczyć nie tylko jeszcze lepszego autofokusa w aparatach, ale usprawnień możemy spodziewać się także w matrycach.

Sony to jednak nie tylko aparaty, a nowy dział ma zająć się także grami komputerowymi oraz gastronomią. Czy to oznacza, że możemy w niedalekiej przyszłości spodziewać się patelni, która sama zrobi nam jajecznicę? Na razie nie wiadomo. Niewiele szczegółów zdradzono również na temat tego, jakimi projektami w pierwszej kolejności zajmie się nowa spółka, na której czele stanie Hiroaki Kitano.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)