Nowe oprogramowanie, które ma zapobiegać przegrzewaniu się bezlusterkowców Sony przy nagrywaniu w 4K

Nowe oprogramowanie, które ma zapobiegać przegrzewaniu się bezlusterkowców Sony przy nagrywaniu w 4K

Sony A9
Sony A9
Źródło zdjęć: © © Krzysztof Basel
Marcin Falana
09.06.2017 10:59, aktualizacja: 26.07.2022 18:28

Nagrywanie dłuższych filmów bezlusterkowcami Sony w 4K czasem powoduje przegrzewanie się matrycy i wyłączanie aparatu. Sony wprowadziło rozwiązanie, ale czy jest bezpieczne dla matrycy?

Sony wypuściło nowe oprogramowanie do swoich bardziej wypasionych bezlusterkowców - Sony A7S II, A7R II, A7, A9, A6500 i A6300, które ma zapobigać ich przegrzewaniu przy nagrywaniu w UHD. Producent dodał funkcję Auto Power Off, która nie wyłącza aparatu, a raczej pozwala mu dalej pracować, nawet jak się przegrzewa. Sony nie tłumaczy tego jasno w informacji o oprogramowaniu jedynie wymieniając funkcje, które uległy zmianie.

Does the Sony A7S2 Overheat? Multiple A7sII's tested!

Problem przegrzewania się bezlusterkowców Sony przy nagrywaniu w 4K występuje już od jakiegoś czasu i Sony już próbowało go rozwiązać oprogramowaniem, które wypuścili jeszcze w 2015 roku do korpusów A7S II i A7R II. Jednak jak widać trzeba było jeszcze nad tym popracować i wprowadzić funkcję Auto Power Off. Pytanie tylko czy nie będzie to miało wpływu na trwałość matrycy, jeżeli wcześniej nie mogliśmy tak nagrzewać sensora, to miało to pewnie jakieś uzasadnienie. Może Sony wykonało testy i ich matryce są w stanie znieść więcej pod względem temperatury pracy? Niestety to tylko przypuszczenia, a czas pokaże czy przy korzystaniu z nowej funkcji nasza matryca jest bezpieczna.

Z ważniejszych funkcji w modelu A6500 Sony poprawiło także stabilizację podczas filmowania, więcej szczegółów i samo oprogramowanie znajdziecie na stronie Sony

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)