Sony Xperia 5 II wykorzystuje technologię z aparatów. Jest nieźle!

Sony Xperia 5 II wykorzystuje technologię z aparatów. Jest nieźle!
Marcin Watemborski

18.09.2020 06:15, aktual.: 18.09.2020 08:15

Sony Xperia 5 II nie jest flagowcem, aczkolwiek plasuje się niewiele niżej niż Sony Xperia 1 II. Ten smartfon może spodobać się miłośnikom fotografii mobilnej oraz filmowania. Wnętrze tej niepozornej bryły kryje zaawansowaną technologię!

Sony Xperia 5 II – Jakie ma aparaty?

Na tylnym panelu obudowy znajdziemy potrójny moduł aparatu. Główny ma rozdzielczość 12 megapikseli i dużą matrycę o przekątnej 1/1,7 cala oraz obiektyw o ekwiwalencje ogniskowej dla małego obrazka 24 mm f/1.7 ze stabilizacją obrazu.

Obraz

Drugi i trzeci aparat mają tę samą rozdzielczość. Obiektywy 16 mm f/2.2 oraz 70 mm f/2.4 pozwolą na osiągnięcie 3-krotnego przybliżenia optycznego względem głównego aparatu w Sony Xperia 5 II. Wszystkie zastosowane elementy zostały stworzone przez renomowaną firmę Zeiss, z którą Sony współpracuje od wielu lat.

Technologia znana z topowych aparatów

Sony zaimplementowało w smartfonie Sony Xperia 5 II technologię znaną z bezlustekrowców oraz kamer filmowych. Znajdziemy tu m.in. technologię Real-time Eye AF, czyli wykrywanie i śledzenie oka w czasie rzeczywistym. Profesjonalny tryb fotograficzny Photography Pro pozwoli na ręczne ustawienie wartości ISO, czasu naświetlania oraz ekspozycji. Filmowcy powinni ucieszyć się z tego, że nie zabrakło trybu Cinematography Pro umożliwiającego używanie zaawansowanych ustawień wyglądu filmów.

Obraz

Szybki procesor Snapdragon 865 i 8GB pamięci RAM pozwolą na zarejestrowanie do 20 kl./s z pełną automatyką ostrości oraz ekspozycji. Maksymalna rozdzielczość kręcenia wideo to 4K HDR z klatkażem 120 kl./s. Pozwoli to na spowolnienie obrazu nawet pięciokrotnie.

Sony Xperia 5 II – kiedy w sklepach?

Smartfon Sony Xperia 5 II pojawi się na sklepowych półkach w Polsce 24 września 2020 roku. Cena europejska wynosi 899 euro, czyli około 4000 złotych, aczkolwiek oficjalna cena w naszym kraju nie została jeszcze podana.

Więcej o specyfikacji smartfona przeczytacie na portalu Komórkomania.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)