SpaceX nagrało, jak łapie czubek rakiety Falcon 9 na środku oceanu

SpaceX nagrało, jak łapie czubek rakiety Falcon 9 na środku oceanu23.07.2020 08:48
SpaceX nagrało, jak łapie czubek rakiety Falcon 9 na środku oceanu

Ostatnia misja rakiety Falcon 9 polegała na wyniesieniu na orbitę militarnego satelity Południowej Korei. Po udanym zadaniu musiała wrócić na Ziemię, by być wykorzystana kolejny raz. Trajektoria lotu przewidywała lądowanie na Oceanie Atlantyckim, gdzie czekał na nią zdalnie sterowany statek z gigantyczną siatką.

Misja Falcon 9, która rozpoczęła się 20 lipca 2020 roku miała na celu wyniesienie na orbitę południowokoreańskiego satelity Anasis-II. Rakieta wystartowała z przylądka Canaveral na Florydzie bez problemów, jakie miała tydzień wcześniej. Był to już dwunasty start misji SpaceX w tym roku i dziewięćdziesiąty lot Falcon 9.

"Just Read the Instructions", jak nazywa się statek, przechwycił pierwszą część spadającej rakiety na Oceanie Atlantyckim. Za odebranie czubka rakiety odpowiadały dwa inne statki SpaceX z ogromnymi siatkami – Ms. Tree oraz Ms. Chief. Oba poradziły sobie z zadaniem celująco, wyłapując dwie połówki spadających na spadochronach fragmentów rakiety.

Firma SpaceX opublikowała na Twitterze filmy z łapania elementów Falkona 9, na których widać jak płynnie i łatwo udało się przeprowadzić całą akcję – wygląda to jak rutynowe zadanie, które wielokrotnie było powtarzane. Oczywiście założyciel przedsiębiorstwa, Elon Musk, wyraził swoje zadowolenie, o czym również poinformował w mediach społecznościowych.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)