Spędziła pod wodą prawie 5 minut na jednym oddechu. Powstały piękne zdjęcia

Spędziła pod wodą prawie 5 minut na jednym oddechu. Powstały piękne zdjęcia

Spędziła pod wodą prawie 5 minut na jednym oddechu. Powstały piękne zdjęcia
Źródło zdjęć: © © Evgenyi Shaman / Carter News / FORUM
Marcin Watemborski
28.01.2020 11:21, aktualizacja: 26.07.2022 15:01

Marina Kazankova uwielbia nurkować. 38-latka postanowiła pobić rekord świata we wstrzymywaniu oddechu pod wodą, jednocześnie przyjmując pozycję jogi. Wszystko zostało ujęte na zdjęciach.

Marina Kazankova jest 38-letnią rosyjską aktorką i nurkiem. Na jej koncie jest ponad 15 filmów i 4 razy próbowała pobić Światowe Rekordy Guinessa: najdłuższy odcinek przepłynięty pod wodą na otwartej przestrzeni (2016), najdłuższy podwodny spacer (2017), najdłuższy podwodny taniec na jednym oddechu (2018), a ostatnio kobieta podjęła się próby pobicia rekordu utrzymania pozycji mostka pod wodą (na jednym wdechu). Powstały przy tym piękne portrety.

Próba pobicia rekordu Guinessa odbyła się na najgłębszym basenie świata Y-40, znajdującego się we włoskiej Padui. Marina Kazankova była przypięta odważnikiem w pasie, po czym zeszła pod wodę. Nie miała żadnych dodatkowych przyrządów oddechowych. Zakładała, że utrzyma pozycję przez ponad trzy minuty i faktycznie – udało się jej to! Łączny czas spędzony we wspomnianej pozie to 4 minuty i 28 sekund.

Longest time to hold the bridge pose (yoga) freediving - Y-40, 22.12.19

Na basenie było sporo widzów, w tym ojciec aktorki oraz jej córka. Marina wspomina, że gdy schodziła pod wodę, jej serce biło zbyt szybko i mocno, ale starała się uspokoić ten zastrzyk adrenaliny. Po wzięciu głębokiego oddechu, przypięła odważnik i skryła się w wodach basenu.

Ułożenie się w odpowiedniej pozycji zajęło kobiecie 22 sekundy, po czym weszła w stan, który umożliwiał jej zwolnienie akcji serca i wstrzymanie oddechu. Kazankova wyznała, że jej biodra, nogi oraz ręce i ramiona był w ciągłym napięciu, pochłaniając tlen, krążący w jej krwi. Gdy kobieta poczuła, że zaczyna być zamroczona, wiedziała, że to czas, by wyłonić się na powierzchnię. Odpięła pas i wynurzyła się, by zaczerpnąć powietrza.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Marina Kazankova spędziła łącznie 4 minuty i 53 sekundy pod wodą na jednym oddechu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)