Spektakularny front burzowy. Wygląda jak kadr z filmu katastroficznego

Spektakularny front burzowy. Wygląda jak kadr z filmu katastroficznego

Interesująca formacja burzowa nad Zagrzebiem.
Interesująca formacja burzowa nad Zagrzebiem.
Źródło zdjęć: © Licencjodawca | Bruno Fantulin / PIXSELL / Forum
Marcin Watemborski
13.09.2022 12:11, aktualizacja: 13.09.2022 12:50

Niesamowite zdjęcia napłynęły do nas z Chorwacji. Nad Zagrzebiem rozpętała się potężna burza połączona z oberwaniem chmury. Kadry wyglądają jak żywcem wyjęte z filmów katastroficznych, lecz ta sytuacja wydarzyła się naprawdę.

Zagrzeb to jedno z piękniejszych miast w całej Europie. We wrześniu na ulicach stolicy Chorwacji można spotkać mnóstwo turystów, którzy zachwycają się urokami średniowiecznych zabytków i nastrojowych kawiarni. Jednak to nie wszystko, co może zaskoczyć.

Burza wyglądała spektakularnie.
Burza wyglądała spektakularnie.© Licencjodawca | Bruno Fantulin / PIXSELL / Forum

11 września nad Zagrzebiem rozpętała się przepotężna burza, która na zdjęciach wygląda jak kadr wyciągnięty z filmu o kataklizmach naturalnych. Nad miastem pojawiły się gęste, ciemne chmury. Ze środka formacji zaczął padać niesamowicie obfity deszcz, ograniczający widoczność na kilka metrów. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Całe zjawisko wygląda niesamowicie malowniczo i jednocześnie groźnie na zdjęciach zrealizowanych prze Bruno Fantulina. Fotograf uchwycił je ze znacznej odległości, dzięki czemu pokazał dokładnie obszar oberwania chmury. Wygląda to prawie jak superkomórka burzowa, czyli charakterystyczny wirujący prąd wstępujący, będący jednym z najgroźniejszych typów burz. 

Ze względu na centralny punk opadu i okalające burzę chmury, cała formacja przypominała kształtującą się superkomórkę burzową.
Ze względu na centralny punk opadu i okalające burzę chmury, cała formacja przypominała kształtującą się superkomórkę burzową.© Licencjodawca | Bruno Fantulin / PIXSELL / Forum

Fotograf wspomina, że poranek tego dnia był ciepły i słoneczny, a popołudniowa burza zerwała się bardzo szybko. Oprócz obfitych opadów deszczy, zjawisku towarzyszył przeraźliwie silny wiatr. 

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)