Spełnili marzenie umierającego chłopca. Został fotografem National Geographic

Spełnili marzenie umierającego chłopca. Został fotografem National Geographic
Źródło zdjęć: © © MakeaWish South Florida / [Instagram](https://www.instagram.com/p/CaaC_fbM_EC/)
Marcin Watemborski

16.03.2022 12:43, aktual.: 26.07.2022 13:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

8-letni Oban Birmingham z amerykańskiego Connecticut został zdiagnozowany 2 lata temu z chłoniakiem. Mimo swojej choroby, chłopiec wciąż chce gnać za swoimi marzeniami, a jednym z nich jest zostanie fotografem National Geographic. Niedawno miał szansę sprawdzić się w tej roli dzięki fundacji Make-a-Wish.

W październiku 2020 roku Oban Birmingham usłyszał diagnozę. Chłopiec choruje na nowotwór, a konkretnie chłoniaka. Nie przszkadza mu to jednak w oglądaniu filmów i zdjęć dzikiej przyrody. Jego ulubionymi zwierzętami są pantery z Florydy.

Fundacja Make-A-Wish South Florida zajmująca się spełnianiem marzeń śmiertelnie chorych dzieci postanowiła zrealizować sen Obana. Na jeden dzień mógł zostać profesjonalnym fotografem redakcji National Geographic. Przewodnikiem jego artystycznej podróży został Carlton Ward. Obaj udali się na mokradła Corkscrew na Florydzie, by podziwiać piękno dzikich zwierząt.

Ojciec chłopca Tom Birmingham powiedział, że był to jeden z najlepszych dni w życiu jego synka. Natomiast Ward był bardzo poruszony wrażliwością Obana, a dodatkowo jego wzruszenie potęgowało to, że mały pacjent jest w wieku jego własnych dzieci. Carlton pokazał chłopu miejsca i zwierzęta w taki sposób, którego nigdy by nie doświadczył oglądając programy przyrodnicze.

Mimo tego, że tamtego dnia nie udało się dostrzec dzikich kotów, to czas Obana spędzony z Carltonem był niezwykle udany. Podczas wycieczki chłopiec zobaczył liczne gatunki ptaków, jelenie, aligatory oraz szopy pracze. Ward pokazał mu jak działają pułapki fotograficzne oraz w jaki sposób fotografuje się dzikie zwierzęta tak, by ich nie spłoszyć.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)