Spinner 360 - nowy panoramiczny aparat Lomo [wideo]

Spinner 360 - nowy panoramiczny aparat Lomo [wideo]
Ola Błażowska

09.06.2010 17:42, aktual.: 01.08.2022 15:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lomography.com przedstawiło właśnie swój najnowszy aparat - Lomo Spinner 360. Jest to analogowy aparat kompaktowy, który robi zdjęcia panoramiczne o kącie 360 st. Fotografie rejestrowane są na filmie 35 mm, a na jednej jego rolce zmieści się 8 podłużnych klatek. Użycie aparatu jest niezwykle łatwe i wymaga właściwie jedynie jego uruchomienia. Zobaczcie sami na filmie!

Konstrukcja aparatu jest bardzo prosta i wyróżnia się głównie dość pokaźną rączką odchodzącą od korpusu. To na niej aparat samodzielnie się obraca, a użytkownik może go w tym czasie wygodnie trzymać. Ponadto skromna budowa Spinnera zakłada jeszcze dwa warianty ustawienia przesłony - przy fotografowaniu na zewnątrz, oraz do wnętrz. Dodatkowo znajdziemy jeszcze gniazdo na zewnętrzną lampę błyskową oraz miejsce do zamocowania statywu.

fot. lomography.com
fot. lomography.com

Producent twierdzi, że aparat może wykonać w pełni 360 stopniową panoramę, wystarczy jedynie pociągnąć za zawleczkę wystająca z rączki. Można również obracać korpus aparatu ręcznie, tak, jak pokazano to na filmie:

The Lomography Spinner 360° Camera

Migawka Spinnera otwiera się z jednym standardowym czasem - 1/125 s. W momencie obrotu aparatu naświetlana jest cała powierzchnia filmu, również ta poza perforacją. Ogniskowa obiektywu to 25 mm. Cena aparatu wynosi 140 euro.

Więcej przykładowych zdjęć zrobionych nowym aparatem Lomo znajdziecie na stronie lomography.com.

fot. lomography.com
fot. lomography.com

Źródło: lomography.com

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)