Spotkanie autorskie z Jackiem Kuszem - zwycięzcą Sony World Photography Awards

Spotkanie autorskie z Jackiem Kuszem - zwycięzcą Sony World Photography Awards

Na Sony World Photography Awards 2012 Jacek Kusz zdobył pierwszą nagrodę w kategorii Natura i dzika przyroda za serię pod tytułem „Zoo” © Krzysztof Basel
Na Sony World Photography Awards 2012 Jacek Kusz zdobył pierwszą nagrodę w kategorii Natura i dzika przyroda za serię pod tytułem „Zoo” © Krzysztof Basel
Krzysztof Basel
05.03.2013 07:33, aktualizacja: 26.07.2022 20:19

Jak sfotografować dzikie zwierzę, żeby wyglądało jak człowiek? To nie lada sztuka, szczególnie jeśli robi się to w zoo przez szybę. Opowie o tym już jutro we Wrocławiu Jacek Kusz.

Jacek Kusz to fotograf nie do końca dobrze znany szerszej publice. Szkoda, bo jest twórcą ciekawym i inspirującym. Świadczy o tym chociażby fakt, że jego fotografie zostały wyróżnione w ubiegłym roku w konkursie Sony World Photography Awards 2012. Jacek Kusz zdobył pierwszą nagrodę w kategorii Natura i dzika przyroda za serię pod tytułem „Zoo”. Jego zdjęcia to przejmujące czarno-białe portrety zwierząt z wrocławskiego zoo.

Fot. Jacek Kusz
Fot. Jacek Kusz

Twórczość Kusza była naszą inspiracją tygodnia w połowie lutego. Olga tak wtedy opisywała jego sylwetkę:

Kusz jeszcze jako uczeń, przyszły fotograf lubił spędzać dnie w zoo, gdy wymykał się na wagary. Jako pasjonat przyrody tam czuł się najlepiej.

"Towarzystwo tych cichych stworzeń było kojące, miałem wrażenie, że rozumieją moje problemy" – czytamy w eseju towarzyszącym cyklowi zdjęć z Wrocławia. "Nie przemawia do mnie teoria o wyjątkowości gatunku homo sapiens. Jesteśmy na swój sposób wyjątkowi, ale nie bardziej niż wiele innych gatunków na przestrzeni milionów lat ewolucji".

Jacek Kusz fotografuje zwierzęta we wrocławskim zoo. Co ciekawe, jest też moim sąsiadem (o czym dowiedziałem się po gali w Londynie), w związku z czym jego spotkanie autorskie również odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska. Zapraszam wszystkich chętnych do odwiedzenia w środę, 6 marca, księgarni Tajne Komplety o godz. 18.00.

Spotkanie będzie połączone z prezentacją fotografii. Fotograf opowie o swoich dotychczasowych projektach i przedstawi nowy, nigdzie nie pokazywany materiał. Organizatorem wydarzenia jest Borys Nieśpielak - wykładowca specjalności fotografia w multimediach w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Więcej informacji na Facebooku.

 

 

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)