Możecie pomóc dokończyć niezwykły projekt dokumentalny Filipa Skrónca

Możecie pomóc dokończyć niezwykły projekt dokumentalny Filipa Skrónca

Możecie pomóc dokończyć niezwykły projekt dokumentalny Filipa Skrónca
Źródło zdjęć: © © Filip Skrońc / [Instagram](https://www.instagram.com/filipskronc/)
Marcin Watemborski
07.06.2017 14:01, aktualizacja: 26.07.2022 18:28

Filip Skrońc realizuje materiał dotyczący sytuacji albinosów w Afryce. Fotografie już zostały nagrodzone w konkursie BZW BK 2017, jednak aby dokończyć ten ważny cykl, potrzebna jest wasza pomoc. Autor już niebawem opowie o swoich zdjęciach w Leica 6x7 Gallery Warszawa.

Afrykańskie plemiona wierzą w to, że ciała albinosów dają im magiczną moc. Ludzie dotknięci bielactwem są ofiarami licznych nadużyć i przestępstw, a ich zwłoki często są wykradane z cmentarzy. Ta rzeczywistość jest nie do przyjęcia. Filip Skrońc postanowił nagłośnić problem swoim materiałem fotograficznym.

Fotograf wybrał się do Tanzanii po raz pierwszy 3 lata temu. Chciał wtedy pomóc albinosom i opowiedzieć światu o ich problemie. Miał wtedy również zamiar wydać książkę reporterską, która być może ukarze się w tym roku. Jest to opowieść o współczesnej Afryce, która mimo wszystko wciąż zostaje daleko w tyle za pozostałymi częściami świata.

Obraz
© © Filip Skrońc

Po docenieniu projektu Filipa na BZ WBK Press Photo oraz pokazaniu zdjęć na wystawei Single Shot, stwierdził on, że ten temat należy rozszerzyć. Póki co fotograf finansował każdą wyprawę z własnych środków, lecz tym razem chciałby prosić was o pomoc. Skrońc utworzył na portalu Polak Potrafi specjalną kampanię, na której możecie wesprzeć jego działania.

Spotkanie z Filipem odbędzie się w Leica 6x7 Gallery Warszawa, 13 czerwca o godzinie 18:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Więcej informacji znajdziecie na Facebooku.

Obraz
© © Filip Skrońc
Obraz
© © Filip Skrońc
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)