Sprawdź puls za pomocą aparatu. Xiaomi pokazuje nową funkcję

Sprawdź puls za pomocą aparatu. Xiaomi pokazuje nową funkcję

Sprawdź puls za pomocą aparatu. Xiaomi pokazuje nową funkcję
Marcin Watemborski
10.09.2020 09:27, aktualizacja: 10.09.2020 13:28

Firma zaprezentowała nową wersję swojej aplikacji Mi Health, która nie wymaga od użytkownika posiadania smartbanda albo smartwatcha. Pulsometr działa w oparciu o aparat w smartfonie. Ta funkcja może zrewolucjonizować podejście do urządzeń mobilnych.

Podczas ostatniej konferencji Xiaomi, producent pokazał nie tylko nowy interfejs użytkownika (MIUI 12) mający być bardziej przejrzysty, ale również ulepszoną aplikację Mi Health. Zmiana jest ogromna, ponieważ pierwszy raz będziemy mogli korzystać z nowych opcji monitorowania snu, jak również mierzyć tętno przy wykorzystaniu aparatu w smartfonie! To przełomowe z tego względu, że u konkurencji potrzebne są do tego zewnętrzne urządzenia.

Mierzenie pulsu we wspomniany sposób jest banalnie proste. W zakładce "Tętno" aplikacji Mi Health wystarczy rozwinąć menu z dolnego prawego rogu. Dostaniemy wtedy informację o zasłonięciu obiektywów i lampy błyskowej palcem, a smartfon rozpocznie pomiar. Warunkiem koniecznym jest trzymanie palca nieruchomo do momentu, gdy pasek postępu nie poinformuje o zakończeniu działania.

Mi Health 2.7.4 Heart Rate Detection

Drugim etapem pomiaru jest określenie swojego stanu. Powinniśmy poinformować aplikację, czy odpoczywamy, poddaliśmy się aktywności fizycznej, czy też jesteśmy w stanie neutralnym. Pojawi się raport dotyczący naszego stanu zdrowia z wynikiem pomiaru tętna oraz informacją czy wszystko z nami w porządku.

Należy jednak pamiętać, że jest to pomiar orientacyjny, a nie medyczny, więc nie jest dokładny i w razie wątpliwości zawsze należy zasięgnąć opinii lekarza, a nie wzorować się na wynikach aplikacji. Dla ułatwienia wszystkie dane zostaną zebrane w wykresach i tabelach, gdzie będzie można wyciągnąć informacje na temat pulsu w różnych okresach.

Aplikacja jest dostępna już dla części użytkowników, a inny będą mogli z niej korzystać niebawem. Xiaomi wprowadza ją stopniowo.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)