Sprzętowe nowości tygodnia (07-13.12)

Sprzętowe nowości tygodnia (07‑13.12)

Sprzętowe nowości tygodnia
Sprzętowe nowości tygodnia
Mateusz Gołąb
13.12.2009 09:17, aktualizacja: 02.08.2022 09:33

Ten tydzień minął ewidentnie pod znakiem nowych obiektywów - Samyang, Pentax, Nikon, oni wszyscy pokazali coś nowego. Prócz tego pisaliśmy o kilku innych sprzętowych nowościach oraz pokazywaliśmy takie ciekawostki jak filmy w slow motion z pracą migawek i luster w różnych lustrzankach - polecam.

Zaczęło się od ciekawego wywiadu jaki przeprowadziło optyczne.pl z panami z centrali firmy Samyang - bardzo ostatnio popularnej u nas marki obiektywów. Jedną z najważniejszych informacji jest ta o "wejściu" Samyanga w system Cztery Trzecie. Właściciele Olympusów, radujcie się.

Trochę po cichu na stronach amerykańskiego Nikona pojawiła się ciekawa interaktywna mapa obiektywów, która powinna wszystkim ułatwić wybór odpowiedniego obiektywu. Czasami ciężko się zorientować w nich wszystkich, a na dodatek Nikon pokazał ostatnio kilka ciekawych nowości - takich jak stosunkowo lekki i poręczny jak na supertele obiektyw Nikkor AF-S 300 mm f/2.8 VRII czy współpracujący doskonale z Nikkorami nowy telekonwerter TC-20E III.

Sony żeby nie zostać w tyle pokazało dla odmiany aż trzy nowe obiektwy - bardzo fajne 30 mm f/2.8, jasny zoom 28-70 mm f/2.8 oraz kitowy 55-200 mm w ulepszonej wersji. Ale to nie koniec informacji o obiektywach - także Pentax pokazał co nieco światu. Tym razem był to obiektyw Macro D FA 100 mm f/2.8 ze skalą odwzorowania 1:1.

W okresie przedświątecznym warto spojrzeć na poradnik pomagający początkującym kupić fajny kompakt za sumę do 500 zł. Jeśli zaś zamierzaliście kupić sobie Olympusa PENa, to dobrą wiadomością będzie informacja o promocji w której można do tego aparatu dostać gratis lampę błyskową FL-14. To bardzo prosta lampa ale biorąc pod uwagę, ze PEN nie ma żadnej wbudowanej to dobry układ.

Baaardzo fajną ciekawostką jest Aputure Gigtube - zdalne sterowanie aparatem i dodatkowy, obracany ekran LCD.

Obraz

Warto również rzucić okiem na takie wpisy:

No i deser na koniec - oto jak w slow motion pracują migawki różnych aparatów. Poniżej film z Nikonem D3, który potrafi pędzić z prędkścią 11 kl./s:

Nikon D3 slow motion - Continuous 11fps

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)