Średnioformatowy bezlusterkowiec Fujifilm już we wrześniu

Średnioformatowy bezlusterkowiec Fujifilm już we wrześniu
Marcin Falana

01.07.2016 12:34, aktual.: 01.07.2016 16:33

Jeszcze w tym roku możemy zobaczyć kolejny, średnioformatowy bezlusterkowiec - tym razem od Fujifilm.

Bezlusterkowce to najbardziej prężnie rozwijająca się grupa aparatów. Potwierdza to Hasselblad X1D, który jest pierwszym średnioformatowym aparatem tego typu. Jednak inni producenci aparatów nie próżnują i zapowiada się, że już we wrześniu możemy się spodziewać średnioformatowego bezlusterkowca od Fujifilm.

Szczegóły nadal są niekonkretne, jednak wg. Fuji Rumors aparat będzie oferował średnioformatową matrycę o rozdzielczości 50 Mpx, a razem z aparatem zostaną zaprezentowane trzy obiektywy.

Można się też spodziewać, że będzie to aparat dużo bardziej przystępny cenowo, niż Hasselblad X1D, który kosztuje 9000 dolarów. Nowego bezlusterkowca możemy się spodziewać na półkach po nowym roku, a premiera najprawdopodobniej odbędzie się na tegorocznej Photokinie. Czekamy na kolejne przecieki w sprawie tego nietuzinkowego aparatu. Już niedługo może się okazać, że będzie więcej średnioformatowych bezlusterkowców, niż lustrzanek. Warto także wspomnieć, że już w przyszłym tygodniu możemy się spodziewać czegoś ciekawego od Fujifilm.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)