Stabilizacja matrycy w Canonach. Jest patent

Stabilizacja matrycy w Canonach. Jest patent

Stabilizacja matrycy w Canonach. Jest patent
Źródło zdjęć: © © MH
Marcin Watemborski
17.09.2019 10:34, aktualizacja: 26.07.2022 15:38

Użytkownicy zarzucają firmie Canon, ze pomija stabilizację matrycy w swoich korpusach, by ludzie kupowali stabilizowane obiektywy. Już niedługo może się to zmienić – i to nie tylko w bezlusterkowcach. Zobaczcie najnowszy patent producenta.

Portal Canon News donosi w swoim przeglądzie patentów o interesującym rozwiązaniu, które nareszcie może pojawić się w lustrzankach cyfrowych i bezlusterkowcach Canona. Stabilizacja matrycy jest funkcjonalnością, która pojawiła się u konkurencji w większości już jakiś czas temu, ale ten producent cały czas mocno stawiał na stabilizację optyczną w obiektywach oraz cyfrową w korpusach podczas filmowania.

IBIS z patentu Canona jest konstrukcyjnie podobną technologią do konkurencyjnych i działa na podstawie magnetowodu. Firma chce stworzyć wydajny system stabilizacji matrycy, poprawiając przewodnictwo podzespołów, dzięki czemu kontrola kąta stabilizacji dużych sensorów stanie się dokładniejsza i szybsza. Poniżej możecie zobaczyć schemat patentu.

Obraz

Szczegółowy szkic prezentuje dokładne rozmieszczenie elementów sterujących i stabilizujących sensor. Oryginalny japoński patent znajdziecie pod numerem 2019-152785.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)