Stacy Kranitz najlepszym fotografem Instagrama według Time

Stacy Kranitz najlepszym fotografem Instagrama według Time

Stacy Kranitz najlepszym fotografem Instagrama według Time
Źródło zdjęć: © Stacy Kranitz / © [Stacy Kranitz Instagram](https://www.instagram.com/stacykranitz/)
Marcin Watemborski
15.12.2015 14:56, aktualizacja: 16.12.2015 13:51

Redakcja Time przyznała tytuł Instagram Photographer of 2015. Nagroda trafiła do Stacy Kranitz za unikatowe podejście do platformy.

W 2013 roku wybór Time'a padł na Davida Guttenfeldera, co było naturalnym wyborem ze względu na wielokrotne wyróżnienia oraz nagrody, które trafiły w ręce azjatyckiego szefa Associated Press. Używał on aplikacji, by dokumentować życie codzienne w Północnej Korei i natychmiast je publikować. Dzięki Instagramowi Gutterfelderowi udało się nadać rozgłos poruszanemu tematowi oraz zyskać dotrzeć do bardzo szerokiej publiczności.

Rok 2014 był szczęśliwy dla Matta Blacka – dokumentalisty, który wykorzystał Instagram do geotagowania promienia obszaru, który wówczas fotografował i tym samym nagłośnienie problemu biedy, dotykającego ten rejon.

Stacy Kranitz została wybrana, ponieważ wykorzystuje aplikację "do tego, do czego została stworzona”, Matt Black dodaje, że celem powstania Instagrama jest „naoczne doświadczanie rzeczy, jakimi są”.

Mieszkanka Kalifornii wykorzystuje Instagram do dokumentowania regionu Appalachów tworząc bardzo osobiste fotografie. Jej zainteresowanie fotografią zostało rozbudzone przez rosnącą w niej ciekawość świata. Jako dziecko fotografka miała swój mały dzienniczek, w którym zapisywała, co robią jej sąsiedzi. Kontynuowała to aż do momentu, dopóki jedno z dzieci go nie znalazło i nie upubliczniło. Początkowo dzienniczek miał być podwalinami do stworzenia scenariusza filmowego.

Kranitz zainteresowała się fotografią ze względu na jej samotnicza naturę – to dziedzina sztuki, która wzmaga poznanie samego siebie oraz nie wymaga przy tym obcowania z innymi ludźmi. Jej kariera również została dotknięta falstartem – podczas realizacji projektu dotyczącego fotografii ulicznej „zbyt agresywnie podchodziła do ludzi”, co skończyło się dla niej kontuzją.

Fotografka założyła konto na Instagramie 3 lata temu podczas jej podróży w głąb Appalachów. Instagram stał się dla niej sposobem na utrzymywanie kontaktu z bliskimi oraz był jej osobistym dziennikiem podróży.

Stacy Kranitz:

Czułam się samotna i tęskniłam za moimi bliskimi. Chciałam pozostać w stałym kontakcie z nimi. Rozwiązanie oferowane przez Instagram wydało się być do tego idealne. Platforma jest dla mnie też swojego rodzaju szkicownikiem, notatnikiem i pamiętnikiem jednocześnie. Instagram stał się dla mnie osobistym archiwum, zbiorem myśli, nastrojów i uczuć.

Koniecznie zapoznajcie się z kontem Stacy na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)