Standard, tele i obiektyw spacerowy - Panasonic otwiera serię S trzema obiektywami

Standard, tele i obiektyw spacerowy - Panasonic otwiera serię S trzema obiektywami

Standard, tele i obiektyw spacerowy - Panasonic otwiera serię S trzema obiektywami
Monika Homan
01.02.2019 11:01

Wraz z premierą Lumixa S1 i S1R firma Panasonic zapowiedziała trzy nowe obiektywy z mocowaniem L, do pełnoklatkowych bezlusterkowców. W ofercie pojawią się obiektywy: Lumix S PRO 50 mm f/1.4, Lumix S PRO 70-200 mm f/4 O.I.S i Lumix S 24-105 mm f/4 MACRO O.I.S.

Poza dwoma nowymi pełnoklatkowymi bezlusterkowcami Lumix S1 i S1R z mocowaniem L, firma Panasonic zapowiedziała dziś oficjalnie trzy obiektywy do tego systemu. Do 2020 roku ma pojawić się ich dziesięć w dwóch seriach: Lumix S i Lumix S PRO. Narazie poznaliśmy trzy szkła, bez których nie obejdzie się żaden system.

Wszystkie trzy nowe obiektywy, podobnie, jak aparaty są odporne na warunki atmosferyczne, zachlapania i pył. Wyposażone są też w mechanizm sprzęgła ostrości, który pozwala szybko przełączać się pomiędzy autofokusem, a manualnym ostrzeniem, a ich konstrukcja tłumi wahania ostrości podczas filmowania.

Lumix S PRO 50 mm f/1.4 - flagowiec wśród obiektywów Lumix S

Obiektyw Lumix S PRO 50 mm f/1.4, to klasyka gatunku. Standardowe, jasne szkło zbudowane będzie z 13 elementów w 11 grupach, z czego 2 soczewki będą asferyczne, a 3 o niskim rozproszeniu. Zadaniem tej stałki jest zapewnienie wysokiej rozdzielczości od środka po brzegi kadru.

Lumix S PRO 70-200 mm f/4 O.I.S. - tele-zoom do wielu zastosowań

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/7]

Teleobiektyw zmiennoogniskowy Lumix S PRO 70-200 mm f/4 O.I.S. jest kompatybilny z systemem stabilizacji obrazu w korpusie, dzięki czemu oferuje stabilizację na poziomie 6 EV. Przysłona zbudowana jest z 9 listków, a konstrukcja optyczna składa się z 23 elementów w 17 grupach. Jedna z soczewek jest soczewką asferyczną, a trzy to soczewki o niskim rozproszeniu.

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/6]

Lumix S 24-105 mm f/4 Macro O.I.S. - "spacer-zoom" ze stabilizacją

Obraz

Trzecim zaprezentowanym przez Panasonica obiektywem jest LUMIX S 24-105 mm f/4 MACRO O.I.S. Szeroki zakres ogniskowych sprawi, że będzie to obiektyw do wielu zastosowań, a wbudowana stabilizacja również pozwoli wydłużyć czas naświetlania o 6 EV, gwarantując nieporuszone zdjęcia. Lumix S 24-105 mm f/4 Macro O.I.S. sprawdzi się też, jako obiektyw makro. Minimalna odległość ostrzenia wynosi 30 cm, a powiększenie, jakie oferuje wynosi 0,5 x.

Na obiektyw składa się 16 elementów w 13 grupach, z czego dwie soczewki są asferyczne i również dwie o niskiej dyspresji.

Nie mamy jeszcze informacji na temat ceny, ani terminu, ale pewnie obiektywy pojawią się w sklepach, razem z nowymi pełnoklatkowymi bezlusterkowcami Lumix S1 i S1R.

Obraz

Szeroka gama akcesoriów

Do aparatów LUMIX S1 i S1R dostępne są też różne akcesoria, w tym z pilot zdalnego wyzwalania (DMW-RS2), muszla oczna (DMW-EC6), uchwyt do akumulatora (DMW-BGS1) oraz ładowarka akumulatora (DMW-BTC14), która jest zgodna ze standardem zasilania przez USB i umożliwia szybkie ładowanie baterii w ciągu ok. 2 godzin. Na aparatach z serii Lumix S można także zamontować konwencjonalną lampę błyskową.

Zobacz też: Wzdłuż Ściany Wschodniej - wyprawa z północy na południe Polski na pokładzie Škody Kodiaq 4x4
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)