Stary średni format i bajkowe portrety z Ukrainy

Stary średni format i bajkowe portrety z Ukrainy

Pochodzący z Ukrainy Oleg Oprisco rozpoczął swoją przygodę z fotografią w wieku 16 lat, kiedy to został przyjęty do laboratorium fotograficznego.
Pochodzący z Ukrainy Oleg Oprisco rozpoczął swoją przygodę z fotografią w wieku 16 lat, kiedy to został przyjęty do laboratorium fotograficznego.
Źródło zdjęć: © © Oleg Oprisco / [www.oprisco.com](http://www.oprisco.com/)
Krzysztof Basel
25.11.2014 10:00

Zamiast tony drogiego sprzętu cyfrowego, Oleg Oprisco z Ukrainy tworzy swój bajkowy, piękny świat analogowym aparatem Kiev 6C. Efekty są godne uwagi.

Pracując w fotolabie przez kilka lat obsługiwał w zasadzie kilka przycisków głównych przycisków służących do do poprawy koloru, jasności i kontrastu drukowanych zdjęć.
Pracując w fotolabie przez kilka lat obsługiwał w zasadzie kilka przycisków głównych przycisków służących do do poprawy koloru, jasności i kontrastu drukowanych zdjęć.© © Oleg Oprisco / [www.oprisco.com](http://www.oprisco.com/)
Czuł się wtedy jakby przeglądał elementy życia obcych ludzi, trochę jak w reality show. To wszystko ukształtowało jego fotograficzną wrażliwość. Nauczył się dostrzegać błędy na zdjęciach, odróżniać dobre kompozycje, obaczył jakie kolory ceni.
Czuł się wtedy jakby przeglądał elementy życia obcych ludzi, trochę jak w reality show. To wszystko ukształtowało jego fotograficzną wrażliwość. Nauczył się dostrzegać błędy na zdjęciach, odróżniać dobre kompozycje, obaczył jakie kolory ceni.© © Oleg Oprisco / [www.oprisco.com](http://www.oprisco.com/)
Oleg Oprisco po studiach przeprowadził się do Kijowa, rozpoczął pracę, jako asystent znanego fotografa komercyjnego, miał dostęp do dobrego sprzętu.
Oleg Oprisco po studiach przeprowadził się do Kijowa, rozpoczął pracę, jako asystent znanego fotografa komercyjnego, miał dostęp do dobrego sprzętu.© © Oleg Oprisco / [www.oprisco.com](http://www.oprisco.com/)
Dopiero z czasem docenił jednak sprzęt analogowy, który rozbudził w nim pełną kreatywność i własny styl.
Dopiero z czasem docenił jednak sprzęt analogowy, który rozbudził w nim pełną kreatywność i własny styl.© © Oleg Oprisco / [www.oprisco.com](http://www.oprisco.com/)
W tej chwili fotografuje głownie analogowym, średnioformatowym aparatem Kiev 6C wartym może ze 200 zł.
W tej chwili fotografuje głownie analogowym, średnioformatowym aparatem Kiev 6C wartym może ze 200 zł.© © Oleg Oprisco / [www.oprisco.com](http://www.oprisco.com/)
Tym tanim, ale świetnym sprzętem tworzy piękne, bajkowe portrety, pełne stonowanych kolorów, spokoju i osobistych emocji.
Tym tanim, ale świetnym sprzętem tworzy piękne, bajkowe portrety, pełne stonowanych kolorów, spokoju i osobistych emocji.© © Oleg Oprisco / [www.oprisco.com](http://www.oprisco.com/)
W czasach, kiedy co sekundę powstają setki tysięcy zdjęć, Oleg pracuje nad jednym kadrem nawet po 2-3 dni.
W czasach, kiedy co sekundę powstają setki tysięcy zdjęć, Oleg pracuje nad jednym kadrem nawet po 2-3 dni.© © Oleg Oprisco / [www.oprisco.com](http://www.oprisco.com/)
To widać - jego zdjęcia są przemyślane, dopracowane, mają też charakterystyczne barwy, styl i plastykę. To naprawdę solidna dawka inspiracji dla każdego z nas.
To widać - jego zdjęcia są przemyślane, dopracowane, mają też charakterystyczne barwy, styl i plastykę. To naprawdę solidna dawka inspiracji dla każdego z nas.© © Oleg Oprisco / [www.oprisco.com](http://www.oprisco.com/)
Obraz
© © Oleg Oprisco / [www.oprisco.com](http://www.oprisco.com/)
Obraz
© © Oleg Oprisco / [www.oprisco.com](http://www.oprisco.com/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)