Statek kosmiczny i jego niesamowite selfie na tle Wenus

Statek kosmiczny i jego niesamowite selfie na tle Wenus

Statek kosmiczny na tle Wenus
Statek kosmiczny na tle Wenus
Źródło zdjęć: © ESA
Karolina Modzelewska
16.10.2020 09:17, aktualizacja: 26.07.2022 14:42

BepiColombo, europejsko-japoński statek kosmiczny lecący na Merkurego wykonał niesamowite zdjęcie na tle Wenus. Zebrał też dane, które pomogą w zrozumieniu ostatnich odkryć, zgodnie z którym na Wenus może istnieć życie.

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) i Japońska Agencja Eksploracji Aerokosmicznej (JAXA) udostępniły zdjęcia wykonane w trakcie niezwykłej podróży statku kosmicznego BepiColombo. Jedno z nich szczególnie zwraca uwagę. Przedstawia statek na tle Wenus – planety, która w ostatnim czasie cieszy się szczególnym zainteresowaniem ze względu na odkrycie potencjalnych dowodów na istnienie życia na jej powierzchni.

Kosmiczne selfie na tle Wenus

Agencje kosmiczne udostępniły również 64 zdjęcia, wykonywane co 52 sekundy w animowanym formacie GIF. Krótka animacja pokazuje trasę, jaką pokonał statek kosmiczny. Eksperci z ESA uważają, że nietypowe selfie zostało wykonane w odległości 10 720 km od Wenus.

Zdjęcia zostały zrobione przez kamerę monitorującą 2, zamontowaną na pokładzie sondy kosmicznej Mercury Transfer Module. ESA przekazała, że Wenus emitowała zbyt jasne światło, aby możliwe było dostrzeżenie jakichkolwiek szczegółów na jej powierzchni.

  • Będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość, podczas gdy nasi specjaliści od Wenus uważnie przyglądają się danym, ale mamy nadzieję, że będziemy w stanie zapewnić pewne profile temperatury i gęstości atmosfery, informacje o składzie chemicznym i zachmurzeniu oraz o interakcji środowiska magnetycznego między Słońcem i Wenus - powiedział Johannes Benkhoff, naukowiec pracujący przy projekcie BepiColombo w ESA.
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)