Statua Chrystusa Zbawiciela z Księżycem na ramionach. Zdjęcie podbija sieć

Statua Chrystusa Zbawiciela z Księżycem na ramionach. Zdjęcie podbija sieć

Statua Chrystusa Zbawiciela w Rio na tle ogromnego Księżyca.
Statua Chrystusa Zbawiciela w Rio na tle ogromnego Księżyca.
Źródło zdjęć: © Instagram | Leonardo Sens
Marcin Watemborski
12.06.2023 09:27

Leonardo Sens z Brazylii przez trzy lata próbował zrobić upragnione zdjęcie. W końcu mu się udało i trzeba przyznać, że było warte każdej próby. Fotografia pokazująca statuę Chrystusa Zbawiciela z Rio de Janeiro "trzymającego" Księżyc na swoich barkach wygląda doskonale.

Leonardo Sens planował zdjęcie 38-metrowego Jezusa z Księżycem od 3 lat. Podejmował liczne próby, lecz dopiero 4 czerwca 2023 r. jego marzenie się spełniło. Zdjęcie wykonał z plaży w Rio de Janeiro oddalonej o ok. 11 km od pomnika.

Zdjęcie jest idealnie spasowane. Granice dłoni i ramion statui Chrystusa Zbawiciela idealnie wpasowują się w krawędzie Srebrnego Globu. Wygląda tak, jakby Jezus trzymał na swych barkach Księżyc w pełni, która była 4 czerwca 2023 r. wyjątkowo okazała. Po to, by podkreślić efekt, fotograf zastosował obiektyw długoogniskowy (600 mm), który kompresuje perspektywę i sprawia, że odległe obiektyw wydają się większe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sens wyznaje, że w 2021 r. nie udało mu się ująć zjawiska, ponieważ Księżyc przemieszczał się tak szybko, że nie zdążył go złapać. W 2022 r. natomiast niebo było zachmurzone i fotografia nie wyszłaby tak spektakularnie, jak wymarzył sobie fotograf.

W 2023 r. Leonardo przygotował się bardziej. Już 20 minut przed planowanym kadrem był na miejscu. Wcześniej sprawdził pozycję Księżyca i wyliczył miejsce, w którym musi się znaleźć, by zrealizować kadr. Wyczucie czasu i dokładnie planowanie się opłaciły. Efekt jest zachwycający.

38-metrowy pomnik Chrystusa znajduje się na górze Corcovado w Rio de Janeiro w Brazylii. Odsłonięty w 1931 r. Jezus jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta. W 2010 r. w Polsce również pojawiła się ogromna rzeźba. Figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata ma całościowo 36 m, zaś sama postać 33 m.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)