Stracił nogę, lecz się nie poddał! Zdjęcia tego piłkarza przywracają nadzieję

Stracił nogę, lecz się nie poddał! Zdjęcia tego piłkarza przywracają nadzieję02.12.2019 10:25
Stracił nogę, lecz się nie poddał! Zdjęcia tego piłkarza przywracają nadzieję
Źródło zdjęć: © © Caters News Agency / FORUM

Wypadki się zdarzają, choroby również. 17-letni Lewis Aldesleigh stracił nogę w wyniku amputacji, lecz jest duch pozostał niewzruszony. Piłkarz cały czas gra i nie zamierza przestawać. Zdjęcia pokazują go w akcji.

Lewis Aldersleigh ma 17 lat i mieszka w brytyjskim Coventry, w środkowej Anglii. Był bardzo obiecującym zawodnikiem, ale musiał przejść operację amputacji prawej nogi. Dla większości piłkarzy byłby to koniec kariery - dla niego nie. Chłopak się nie poddał i wrócił na boisko po dwóch latach rekonwalescencji.

W gimnazjum Lewis zaczął jawić się jako młody, zawodowy piłkarz. Był na drodze do początku profesjonalnej kariery, za chwilę miał wziąć udział w testach do drużyny, ale w czerwcu 2017 roku wszystko się zmieniło. Lekarze wykryli u niego raka kości i podjęli decyzję o amputacji nogi tuż nad stawem kolanowym. Ocalili w ten sposób życie chłopaka, ale nie jego karierę na największych boiskach świata.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

Obecnie chłopak gra w drużynie West Bromwich Albions, która zrzesza piłkarzy po amputacjach. Co tydzień chodzi na treningi i posuwa swoją karierę do przodu. Tacy ludzie i drużyny są potrzebne innym, by dodawać otuchy. Podejrzewam, że Lewis Aldersleigh i podobni sportowcy, są dużo sprawniejsi niż wielu z nas. Szczerze podziwiam jego hart ducha!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)