Strażak celował do czarnoskórego fotografa z broni. Teraz stanie przed sądem

Strażak celował do czarnoskórego fotografa z broni. Teraz stanie przed sądem

Strażak celował do czarnoskórego fotografa z broni. Teraz stanie przed sądem
Marcin Watemborski
02.04.2021 08:50, aktualizacja: 26.07.2022 14:30

To miał być kolejny spokojny dzień w pracy. Dwayne Clifford Boddie miał zlecenie na sfotografowanie domu na sprzedaż. Właścicielowi posiadłości prawdopodobnie nie spodobał się kolor skóry fotografa, co skończyło się naprawdę źle.

Jason Rickels to 43-letni komendant straży pożarnej z Georgii (Alabama, USA). Postanowił on sprzedać swój dom, więc sięgnął po pomoc agencji nieruchomości PalmerHouse Properties. Odwiedziny agentki oraz fotografa skończyły się dla interesanta w areszcie.

Pod wskazany przez Rickelsa przyjechała agentka Regina Lee oraz fotograf Dwayne Clifford Boddie. Ich zadaniem było obejrzenie domu oraz zrobienie zdjęć do oferty sprzedażowej posiadłości wycenionej na 925 000 dolarów, czyli ok. 3,6 milion złotych. W planach były również zdjęcia marketingowe dla Lee. Ekipa liczyła łącznie 8 osób.

Gdy Melody Rickels (żona strażaka) zobaczyła na kamerach, że ludzie z torbami wchodzą do domu, pomyślała, że to oszustwo i ktoś chce ją okraść. Poprosiła swojego agenta nieruchomości o wyproszenie Lee oraz całej ekipy, ale ci się nie spieszyli. Kobieta zadzwoniła do męża i na policję informując o sytuacji.

Sytuacja eskalowała bardzo szybko. Na miejscu pojawił się Jason Rickels i zablokował samochód fotografa. Zapytany o to, co robi, pokazał nagrania domu. Właściciel domu wpadł w szał, złapał za aparat i roztrzaskał go o ziemię, dodatkowo zwracając uwagę na to, że nie zgadza się na takie zachowanie. Strażak myślał, że fotograf wyciągnie z samochodu pistolet, a był to smartfon. Zanim do czegokolwiek doszło, Rickels celował już z broni do Boddiego i groził, że strzeli, jeśli ten się ruszy.

Rickels był przerażony i zadzwonił na policję, mając fotografa na muszce. Bał się, że inni członkowie ekipy mogą mieć broń. Według jednego z sąsiadów jeden z pracowników wyciągał z samochodu długą broń automatyczną, ale był to prawdopodobnie statyw. W wypowiedzi dla mediów zarówno Regina Lee jak i Dwayne Clifford Boddie podkreślili, że powodem zajścia był ich kolor skóry (oboje są czarnoskórzy).

Policja aresztowała strażaka. Przedstawiono mu zarzut: napaści z bronią w ręku, posiadanie broni podczas popełnienia wykroczenia oraz uszkodzenie mienia.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)