Strona Hasselblad Lunar wprowadza w błąd?

Strona Hasselblad Lunar wprowadza w błąd?

© Hasselblad
© Hasselblad
Olga Drenda
27.09.2012 07:24, aktualizacja: 26.07.2022 20:26

Autorzy strony PetaPixel przekonują, że na stronie Hasselblad Lunar znajdują się nieprawdziwe informacje dotyczące matrycy aparatu.

Efekt współpracy Hasselblada z Sony – bezlusterkowiec Hasselblad Lunar – nie wzbudził zachwytu wśród internautów. Do chóru krytyków dołączyli autorzy strony PetaPixel, którzy uważnie przyjrzeli się stronie Lunara i znaleźli tam informacje budzące wątpliwości. Zdaniem PetaPixel podane na stronie dane na temat matrycy są nieprawdziwe.

Pod tym adresem można znaleźć porównanie matrycy APS-C HD CMOS (23.5 x 15.6 mm), w którą jest wyposażony model Hasselblad Lunar, z przykładową matrycą systemu Mikro Cztery Trzecie (fragment zrzutu ekranu poniżej). W odpowiedzi sceptyczny PetaPixel opublikował właściwsze porównanie matryc:

© hasselblad-lunar.com
© hasselblad-lunar.com
© PetaPixel
© PetaPixel

[solr id="fotoblogia-pl-59965" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/2083,zobacz-jak-wyglada-bezlusterkowiec-hasselblad-lunar-galeria" _mphoto="lunar-handson03-59965-25-4aeffcb.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2191[/block]

Kolejnym zarzutem dziennikarzy PetaPixel jest opis matrycy, według którego sensor APS-C jest największym, jaki można znaleźć w segmencie Compact System Camera. Precyzując informacje, autorzy przypominają, że należąca do tej samej kategorii Leica M9 ma matrycę pełnoklatkową. Ponadto, wbrew informacjom zawartym na stronie, matryca APS-C z pewnością nie jest "większa niż w większości lustrzanek cyfrowych".

Dziennikarze nie rozstrzygają, czy błędne informacje to celowy zabieg, czy efekt zatrudnienia niedoinformowanego copywritera. Niezależnie od tego producenta na pewno czekają sprostowania.

Źródło: PetaPixel

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)