Strzelali do niego, bo robił zdjęcia. Fotograf stał się celem przestępców

Strzelali do niego, bo robił zdjęcia. Fotograf stał się celem przestępców

Do strzelaniny doszło niedaleko centrum Dallas (Teksas, USA).
Do strzelaniny doszło niedaleko centrum Dallas (Teksas, USA).
Źródło zdjęć: © Pixabay
Marcin Watemborski
25.04.2023 13:26, aktualizacja: 25.04.2023 20:38

Sytuacja, którą opisujemy, wydarzyła się w Stanach Zjednoczonych. Fotografa robiącego zdjęcia upatrzyli sobie przestępcy, którzy prawdopodobnie chcieli go okraść. W wyniku niefortunnych zdarzeń mężczyzna znalazł się w ogniu pistoletów.

Ron Shipp robił zdjęcia z wiaduktu nad Houston Street nad rzeką Trinity River. Chciał ująć malowniczą panoramę miasta Dallas (Teksas, USA). Grupa przestępców upatrzyła sobie go jako łatwy cel. Sprzęt fotograficzny można szybko sprzedać i przeważnie jest dość wartościowy. Myśleli, że będzie to łatwy łup.

Fotograf wyznaje, że robił zdjęcia w okolicy niezliczoną liczbę razy i zawsze czuł się bezpiecznie. Tym razem jednak było inaczej. Około 23:00 usłyszał głosy dobiegające z dołu mostu. Gdy wracał do samochodu, dźwięki się nasilały. Wiedział, że ktoś idzie za nim, więc przyspieszył kroku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ron był ok. 10 m od swojego samochodu, gdy dostrzegł mężczyzn, którzy zbliżają się do niego schowani w cieniu. Zdał sobie sprawę, że co najmniej czterech potencjalnych napastników na niego czatuje. Zaczął biec w kierunku centrum miasta.

Wtem rozległ się huk, a przed oczami Rona pojawiły się błyski. W jego kierunku oddano sześć strzałów. Mężczyzna biegł jeszcze szybciej. Na szczęście udało mu się uniknąć postrzelenia i dobiegł na policję, by zgłosić atak. Ron opowiada o swojej historii, komu tylko może, by uświadomić innym fotografom, że nawet gdy dookoła jest pusto, nie możemy czuć się bezpiecznie. Nigdy nie wiadomo, gdzie i kiedy ktoś nas zaatakuje.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)