Studio do fotografii 3D - jak zbudować je samemu?

Studio do fotografii 3D - jak zbudować je samemu?

Studio do fotografii 3D - jak zbudować je samemu?
Studio do fotografii 3D - jak zbudować je samemu?
Łukasz Łusiak
20.12.2010 16:52, aktualizacja: 20.12.2010 17:52

Przeglądając strony internetowe, z pewnością nie raz widzieliście fotografie przedmiotów, które obracając się wokół własnej osi, tworzyły popularny dziś efekt 3D. Jak stworzyć własne studio 3D pozwalające na robienie takich animacji?

Fot. DIYPhotography.com
Fot. DIYPhotography.com

Być może myślałeś, że na wykonanie animacji 3D ze zdjęć mogą sobie pozwolić jedynie fotografowie mający profesjonalny sprzęt. Tymczasem efekt ten można osiągnąć we własnym domu - wystarczy trochę czasu, miejsca i wyobraźni. Na ciekawy i prosty pomysł wpadł fotograf Matt Devlin, który udowadnia, że nie jest to trudne zadanie.

Warto się zapoznać z jego poradnikiem - wyświetlanie zdjęć w trybie 3D jest nie tylko ciekawe, ale może też okazać się przydatne, np. gdy sprzedajemy lub wystawiamy na aukcjach w sklepach internetowych swoje towary. Taki efekt z pewnością przyciągnie uwagę potencjalnych klientów, zainteresowanych kupnem naszego towaru.

Fot. DIYPhotograhy.com
Fot. DIYPhotograhy.com

Najprostszym sposobem do uzyskania animacji 3D jest fotografowanie obracającego się wokół własnej osi obiektu. Pomocne może być przygotowanie konstrukcji, która ułatwi nam wykonanie takich zdjęć.

Konstrukcja składa się z drewnianej ramki i …  koła. Nic trudnego.

Aby wykonać zdjęcia, należy podwiązać przedmiot do haczyków w obrotowej tarczy. Następnie obracając, tarczę wykonać serię zdjęć, a zebrany materiał połączyć w programie graficznym. Efekt:

Obraz

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie DIYPhotography.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)