Replika broni na sesji zdjęciowej. Plażowicze byli zaniepokojeni

Replika broni na sesji zdjęciowej. Plażowicze byli zaniepokojeni
Źródło zdjęć: © © [KRON4](https://www.kron4.com/news/california/leaveyourgunsathomeeveniffakeauthoritieswarnafterwomantotesrifleataptosbeach/)
Justyna Kocur-Czarny

08.07.2019 08:23, aktual.: 26.07.2022 15:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Leniwe popołudnie na plaży, mnóstwo turystów i bawiące się dzieci. W takiej scenerii fotograf i modelka spacerowali z repliką karabinu. W kraju, w którym często zdarzają się incydenty z bronią palną takie sytuacje są ryzykowne.

Jeśli myślisz, że w stylizowanych sesjach zdjęciowych ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia, jesteś w błędzie. Dowodem na to jest wydarzenie, do którego doszło na plaży w Aptos, w Kalifornii. Świadkowie uchwycili na zdjęciach przebraną kobietę oraz mężczyznę z aparatem fotograficznym. Jednak tym, co rzuca się w oczy najbardziej jest ogromny karabin niesiony przez modelkę.

Prawdopodobnie plażowicze byli świadkami sesji cosplayowej. Rekwizyt modelki był dopełnieniem jej stroju - postaci z filmu lub gry. Cosplay to nic innego jak zabawa w przebieranie i próba jak najwierniejszego odwzorowania postaci z mangi, filmów lub gier komputerowych.

Szeryf lokalnej policji w odpowiedzi na ten incydent wydał oświadczenie, w którym wyjaśnia, że noszenie broni palnej, nawet fałszywej, nie jest dobrym pomysłem. Choć zachowanie pary nie było agresywne, to policjanci muszą reagować nawet w przypadku fałszywego alarmu. Duża replika broni w miejscu publicznym budzi uzasadniony niepokój.

Sprawcy zamieszania nie zostali ukarani, warto jednak przypomnieć, że w Kalifornii prawo zabrania nosić publicznie broń, nawet fałszywą. Pamiętajmy o bezpieczeństwie planując sesję zdjęciową. To, co dla nas może wyglądać niewinnie, nie zawsze jest takie dla postronnego obserwatora. W uzasadnionych przypadkach starannie planowana sesja zdjęciowa może zakończyć się interwencją służb mundurowych.

Obraz
© © [KRON4](https://www.kron4.com/news/california/leaveyourgunsathomeeveniffakeauthoritieswarnafterwomantotesrifleataptosbeach/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)