Sukces Pawła Kroka w Insight Astronomy Photographer of the Year 2015

Paweł Krok, który w Sieci często ukrywa się pod pseudonimem artystycznym „πno” (pino) został finalistą prestiżowego konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year organizowanego przez Royal Observatory Greenwich i BBC Sky at Night Magazine przy The Queen's House. Prezentujemy nie tylko wyróżnioną fotografię, ale także zestaw najlepszych zdjęć autora.

Paweł Krok został finalistą konkursu i ma spore szanse na zdobycie tytułu „Best Newcomer". Wyniki konkursu zostaną oficjalnie ogłoszone 17 września 2015 roku o czym oczywiście napiszemy na Fotoblogia.pl.
Paweł Krok został finalistą konkursu i ma spore szanse na zdobycie tytułu „Best Newcomer". Wyniki konkursu zostaną oficjalnie ogłoszone 17 września 2015 roku o czym oczywiście napiszemy na Fotoblogia.pl.
Źródło zdjęć: © © Paweł Krok / [www.pawelkrok.com](http://www.pawelkrok.com)
Redakcja Fotoblogia.pl

Oto finałowe zdjęcie „H. O. M. E. etc.” (Helium, Oxygen, Methanium, Europium, etc.), które zostało wyróżnione w konkursie Insight Astronomy Photographer of the Year 2015.
Oto finałowe zdjęcie „H. O. M. E. etc.” (Helium, Oxygen, Methanium, Europium, etc.), które zostało wyróżnione w konkursie Insight Astronomy Photographer of the Year 2015.© © Paweł Krok / [www.pawelkrok.com](http://www.pawelkrok.com)
„Fotografia powstała podczas ostatniej zimy w Lubawce tuż przed północą. Pomimo bardzo dużego zanieczyszczenia świetlnego, zima to najlepsza pora na fotografię nocna. Przejrzystość została zagwarantowana piętnasto stopniowym mrozem" – mówi Paweł. „Stąd moje zimowe fotografowanie z reguły odbywa się w pojedynkę, a ja sam ubieram się w ciuchy, których używam podczas ataku szczytowego w górach wysokich. Niestety długie naświetlania podczas mroźnych zimowych nocy potrafi zniechęcić największego zapaleńca. Ja na szczęście nadal to uwielbiam" – komentuje Paweł Krok.
„Fotografia powstała podczas ostatniej zimy w Lubawce tuż przed północą. Pomimo bardzo dużego zanieczyszczenia świetlnego, zima to najlepsza pora na fotografię nocna. Przejrzystość została zagwarantowana piętnasto stopniowym mrozem" – mówi Paweł. „Stąd moje zimowe fotografowanie z reguły odbywa się w pojedynkę, a ja sam ubieram się w ciuchy, których używam podczas ataku szczytowego w górach wysokich. Niestety długie naświetlania podczas mroźnych zimowych nocy potrafi zniechęcić największego zapaleńca. Ja na szczęście nadal to uwielbiam" – komentuje Paweł Krok.© © Paweł Krok / [www.pawelkrok.com](http://www.pawelkrok.com)
Paweł Krok to freelancer, podróżnik, biznesmen i miłośnik sportów ekstremalnych. Zanim rozpoczął przygodę z fotografią i podróżowaniem ukończył stosunki międzynarodowe oraz europeistykę na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia Business Administration na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. W tym samym czasie będąc jeszcze urzędnikiem państwowym szukał swojego miejsca w strukturach WOPR i GORP. Siłą rzeczy nabył tam niezbędne umiejętności i dużo doświadczenia, które w połączeniu z górską inspiracją umożliwiły wspinanie się i fotografowanie z coraz wyższych wysokości.
Paweł Krok to freelancer, podróżnik, biznesmen i miłośnik sportów ekstremalnych. Zanim rozpoczął przygodę z fotografią i podróżowaniem ukończył stosunki międzynarodowe oraz europeistykę na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia Business Administration na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. W tym samym czasie będąc jeszcze urzędnikiem państwowym szukał swojego miejsca w strukturach WOPR i GORP. Siłą rzeczy nabył tam niezbędne umiejętności i dużo doświadczenia, które w połączeniu z górską inspiracją umożliwiły wspinanie się i fotografowanie z coraz wyższych wysokości.© © Paweł Krok / [www.pawelkrok.com](http://www.pawelkrok.com)
Zaczynał od Karkonoszy dochodząc do Tatr, Alp, Kaukazu i Andów oczywiście zawsze w towarzystwie aparatu. Jego marzeniem, które realizuje jak dotąd z powodzeniem od kilku lat, jest zdobycie korony ziemi z profesjonalnym sprzętem fotograficznym – projekt „7 Summits Photos”.
Zaczynał od Karkonoszy dochodząc do Tatr, Alp, Kaukazu i Andów oczywiście zawsze w towarzystwie aparatu. Jego marzeniem, które realizuje jak dotąd z powodzeniem od kilku lat, jest zdobycie korony ziemi z profesjonalnym sprzętem fotograficznym – projekt „7 Summits Photos”.© © Paweł Krok / [www.pawelkrok.com](http://www.pawelkrok.com)
„Chciałbym zrobić jak najlepsze zdjęcia z wierzchołków korony ziemi – w szczególności jeśli chodzi o merytorykę i jakość fotografii” - mówi. Jest to niezmiernie trudne, ponieważ aby zachować wspominaną wcześniej „jakość” sprzęt musi ważyć w zależności od konfiguracji od 3-5 kg. Pamiętajmy, że odpowiada to wadze śpiwora, namiotu i litra wody. W tej chwili Paweł zbiera fundusze na wyprawę na masyw Vinsona i piramidę Karstensza, które to sam organizuje. Od 2014 roku wspólnie z Arkadiuszem Makowskim prowadzi warsztaty fotograficzne w Karkonoszach i za granicą.
„Chciałbym zrobić jak najlepsze zdjęcia z wierzchołków korony ziemi – w szczególności jeśli chodzi o merytorykę i jakość fotografii” - mówi. Jest to niezmiernie trudne, ponieważ aby zachować wspominaną wcześniej „jakość” sprzęt musi ważyć w zależności od konfiguracji od 3-5 kg. Pamiętajmy, że odpowiada to wadze śpiwora, namiotu i litra wody. W tej chwili Paweł zbiera fundusze na wyprawę na masyw Vinsona i piramidę Karstensza, które to sam organizuje. Od 2014 roku wspólnie z Arkadiuszem Makowskim prowadzi warsztaty fotograficzne w Karkonoszach i za granicą.© © Paweł Krok / [www.pawelkrok.com](http://www.pawelkrok.com)
W tym roku autor wysłał po raz pierwszy zdjęcia na konkursy fotograficzne co zaowocowało m. in. finałem Grand Press Photo, Insight Astronomy Photographer of the Year  i DJI Aerial Photo Award oraz wyróżnieniami w The 2015 International Earth & Sky Photo Contest, IMS Photo Contest 2015, CEWE our world is beautiful, Trierenberg Super Circuit 2015 i FEP European Professional Photographer of the Year Awards 2015. W fotografii skupia się na fotografii przyrodniczej, pejzażu, reportażu oraz astro krajobrazie.
W tym roku autor wysłał po raz pierwszy zdjęcia na konkursy fotograficzne co zaowocowało m. in. finałem Grand Press Photo, Insight Astronomy Photographer of the Year i DJI Aerial Photo Award oraz wyróżnieniami w The 2015 International Earth & Sky Photo Contest, IMS Photo Contest 2015, CEWE our world is beautiful, Trierenberg Super Circuit 2015 i FEP European Professional Photographer of the Year Awards 2015. W fotografii skupia się na fotografii przyrodniczej, pejzażu, reportażu oraz astro krajobrazie.© © Paweł Krok / [www.pawelkrok.com](http://www.pawelkrok.com)
Więcej jego pięknych zdjęć możecie obejrzeć na stronie www.pawelkrok.com. Fotoblogia.pl życzy dalszych udanych kadrów i sukcesu w Insight Astronomy Photographer of the Year 2015!
Więcej jego pięknych zdjęć możecie obejrzeć na stronie www.pawelkrok.com. Fotoblogia.pl życzy dalszych udanych kadrów i sukcesu w Insight Astronomy Photographer of the Year 2015!© © Paweł Krok / [www.pawelkrok.com](http://www.pawelkrok.com)
Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.
Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.© © Paweł Krok / [www.pawelkrok.com](http://www.pawelkrok.com)
Obraz
© © Paweł Krok / [www.pawelkrok.com](http://www.pawelkrok.com)
Obraz
© © Paweł Krok / [www.pawelkrok.com](http://www.pawelkrok.com)
Obraz
© © Paweł Krok / [www.pawelkrok.com](http://www.pawelkrok.com)
Obraz
© © Paweł Krok / [www.pawelkrok.com](http://www.pawelkrok.com)
Obraz
© © Paweł Krok / [www.pawelkrok.com](http://www.pawelkrok.com)
Obraz
© © Paweł Krok / [www.pawelkrok.com](http://www.pawelkrok.com)
Obraz
© © Paweł Krok / [www.pawelkrok.com](http://www.pawelkrok.com)
Obraz
© © Paweł Krok / [www.pawelkrok.com](http://www.pawelkrok.com)
Obraz
© © Paweł Krok / [www.pawelkrok.com](http://www.pawelkrok.com)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)