Super odporne karty Sandisk wytrzymają nawet -40°C

Super odporne karty Sandisk wytrzymają nawet -40°C

Super odporne karty Sandisk wytrzymają nawet -40°C
Marcin Falana
10.10.2017 12:57, aktualizacja: 26.07.2022 18:18

Nowe karty Sandiska mogą wytrzymać niższe temperatury niż nasze aparaty. To się nazywa bezpieczeństwo danych!

Western Digital pracuje and nowymi odpornymi kartami pamięci SanDisk, które będą dedykowane do industrialnych aplikacji. Powstanie karta SD dla pojazdów oraz dronów, trzy karty SD, microSD oraz XI, które będą w stanie wytrzymać wysokie temperatury i będą oferować większą odporność i niezawodność niż standardowe karty.

Obraz

Można spokojnie powiedzieć, że żeby zniszczyć dane na tych kartach to trzeba naprawdę ekstremalnych warunków atmosferycznych. Karty Automotive SD i Industial SD XI mogą pracować w zakresie temperatur od -40 do 85 stopni C. MicroSD i Industial SD mogą być używane w temperaturach od - 25 do 85 stopni C. Oznacza to, że karty powinny działać, gdy nasz aparat dawno już zamarznie.

Obraz

Przy parametrach 80 MB/s i 50 MB/s można zaliczyć karty do przyzwoitych pod względem zapisu i odczytu danych. Dodatkowo dostajemy narzędzie do monitorowania statusu karty oraz funkcje ochrony danych kodem, dzięki czemu tyko my mamy dostęp do jej zawartości.

Według AnandTech, karty w wersji demo są już rozsyłane do producentów. Ciekawe, czy pojawią się w sprzedaży detalicznej i czy będą je mogli kupić fotografowie, którzy pracują w ekstremalnych warunkach, albo chcą mieć po prostu jeszcze lepsze zabezpieczenie zdjęć.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)