Superksiężyc za nami. Oto wasze najlepsze zdjęcia [marzec 2020]

Superksiężyc za nami. Oto wasze najlepsze zdjęcia [marzec 2020]
Źródło zdjęć: © © Jeremiasz Gądek
Marcin Watemborski

10.03.2020 12:49, aktual.: 10.03.2020 13:49

Uwielbiamy takie zjawiska, jak Superksiężyc. Wtedy pełnia jest niesamowicie jasna, a nasz naturalny satelita wydaje się ogromny. Dziękujemy wam za podesłanie zdjęć – są świetne!

Superksiężyc to wyjątkowe zjawisko, podczas którego Srebrny Glob jest najbliżej Ziemi. Według NASA Księżyc wydaje się wtedy aż o 14 proc. większy i nawet do 30 proc. jaśniejszy niż podczas zwykłej pełni.

W nocy z 9 na 10 marca 2020 roku w całej Polsce był widoczny Superksiężyc. Noc była czysta i zdecydowanie sprzyjała fotografowaniu, co wykorzystali nasi Czytelnicy. Tym bardziej cieszymy się z tego powodu, bo poprzednie pełnie uniemożliwiały fotografowanie – niebo było zachmurzone. Księżyc można było obserwować od około godziny 18:30.

Obraz
© © Tomasz Misztal

Jeśli nie zdążyliście złapać marcowego Superksiężyca na zdjęciach minionej nocy – nic straconego. Zjawisko będzie widoczne jeszcze dzisiejszej nocy – z 10 na 11 marca 2020. Jesteśmy ciekawi, jak uda wam się ująć go na nocnych kadrach. Co ciekawe – wielkość i jasność satelity umożliwiają zrobienie mu dobrego zdjęcia nawet smartfonem.

Ciekawostką jest to, że naukowcy zastanawiają się nad wpływem Superksiężyca na środowisko. Krążą teorie dotyczące wywoływania niszczycielskich fal oceanicznych, trzęsień ziemi, a nawet wybuchów wulkanów. Są to jednak niepotwierdzone domniemania.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/7]

Kolejne widowiskowe zjawiska będziemy mogli oglądać w kwietniu i maju 2020 roku. Co prawda nie będzie to już Superksiężyca, ale pełnie będą spektakularne. Przed nami są również 3 zaćmienia Księżyca.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)