Piękna scena na archipelagu Svalbard. Matka Natura potrafi zaskoczyć

Piękna scena na archipelagu Svalbard. Matka Natura potrafi zaskoczyć

Morsy na archipelagu Svalbard.
Morsy na archipelagu Svalbard.
Źródło zdjęć: © © Florian Ledoux / Carter News via FORUM
Karolina Modzelewska
18.01.2022 15:23, aktualizacja: 22.01.2022 13:05

Norweski fotograf Florian Ledoux zrobił niesamowite zdjęcia kolonii morsów podczas podróży na archipelag Svalbard w Norwegii. Na fotografiach można zobaczyć duże drapieżne ssaki morskie w ich naturalnym środowisku.

Florian Ledoux, który wykonuje zdjęcia przyrody z dronów, uchwycił kolonię morsów odpoczywającą na archipelag Svalbard. Archipelag jest częścią norweskiej prowincji w Arktyce. Oprócz morsów w regionie można spotkać również niedźwiedzie polarne, lisy polarne, renifery foki czy liczne gatunki ptaków. Występująca tutaj roślinność jest charakterystyczna dla tundry.

Zdjęcia pokazują zwierzęta w trakcie czynności dnia codziennego – kąpieli, żerowania, zabaw czy karmienia młodych. Jak przyznaje sam Ledoux: "morsy mają tak wiele różnych zachowań i są naprawdę bardzo urocze, gdy przyjrzysz się im bliżej". Fotograf przyznaje, że jest zafascynowany tymi zwierzętami od pierwszego spotkania z nimi.

Morsy arktyczne to duże drapieżne ssaki morskie, które mogą osiągać długość ciała przekraczającą 4 metry i wagę do 1700 kilogramów. Ich ciało pokrywa gruba, pofałdowana skóra o grubości 3,5 centymetra. Dawniej morsy pełniły istotną rolę. Były ważnym źródłem mięsa, tłuszczu i skór dla mieszkańców Arktyki.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)